Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

83

Кирило сисоєв

Мозолисті руки не знають нудьги!

До того, як вибрати матрац, необхідно визначитися з його жорсткістю, розміром ліжка (дитяча, двоспальне, односпальне), дізнатися відгуки про фірму-виробника. Важливо враховувати й інші критерії вибору: наповнювач, тип конструкції, стан здоров’я покупця. Якісний зручний матрац забезпечить комфорт вашого сну, відмінне самопочуття і піднесений настрій на весь наступний день.

Які бувають матраци для ліжок

У багатьох магазинах якісні матраци представлені в достатку. Не розгубитися і купити потрібний товар допоможе знання відмінностей таких товарів між собою. Всі види матраців для ліжка відрізняються за такими класифікаційними ознаками:

  • пружинні і безпружинні;
  • за матеріалом наповнення: латекс, кокос, шерсть, кінський волос;
  • двосторонні, односторонні;
  • ортопедичні, анатомічні.

Матраци для двоспального ліжка

Дізнатися, як правильно вибрати матрац для двоспального ліжка можна, орієнтуючись на висоту зростання найвищого з подружжя, залишивши до 15 см запасу. Максимальна довжина двоспального місця 190-200 см, ширина 160-200 см, а товщина залежить від наповнення. Сучасні двоспальні вироби бувають з блоками з залежних і незалежних один від одного пружин, вибирати їх необхідно, враховуючи масу тіла подружжя. Є матраци без пружин, наповнені кінським волосом, латексом або койрою.

Смугасті ватяні тюфяки радянських часів залишилися в минулому, сьогодні високоякісними вважаються матраци з натуральної прошарком. Відмінний варіант-комбіновані моделі, з кокосовим волокном всередині і латексної прошарком зверху. По жорсткості матраци бувають трьох видів: м’які, середні, жорсткі. Останні корисні дітям, людям, з болями в хребті. М’які види матраців для ліжок підійдуть літнім людям, середньожорсткі-універсальний варіант.

Оббивка повинна добре вентилювати повітря, вбирати і випаровувати вологу. Для цієї мети часто використовується жаккард, який має гарний зовнішній вигляд, забезпечує відмінну вентиляцію завдяки перфорації. Великим попитом користуються моделі з двосторонньою оббивкою, вона забезпечує тепло під час сну в зимову пору року і комфортний відпочинок в період літньої спеки.

Види ортопедичних матраців

Всі види ортопедичних матраців поділяють на пружинні і безпружинні. Кращими вважаються моделі з блоком з пружин, які не залежать один від одного, де кожна з них поміщена в індивідуальний чохол, стискається окремо від інших, що забезпечує товару виняткові ортопедичні властивості. Завдяки такій якості виріб приймає форму тіла сплячого. Моделі, в яких пружини відсутні, мають високі ортопедичні властивості завдяки високоякісним підстилкам: койре і латексу.

Марки матраців для ліжок

Вивчіть кращі марки матраців для ліжок перед здійсненням покупки, щоб вибрати модель з вигідним співвідношенням якості до ціни. Брендами, серед виробників таких товарів вважаються наступні компанії:

  • аскона;
  • орматек;
  • дормео;
  • дрімлайн;
  • донсон.

В інтернет-магазинах провідних виробників ви знайдете огляд пропонованих товарів, інформацію про їх вартість, розпродажі, знижки, зможете побачити як виріб виглядає, отримати консультацію і пораду фахівця, замовити доставку товару поштою. Часто в таких магазинах проводяться акції, в ході яких можна купити матрац за ціною трохи вище вартості закупівлі.

Які матраци вважаються кращими

У спеціалізованих магазинах надано величезний вибір товарів для ліжка, тому буває складно зрозуміти, наприклад, який матрац купити. На основі думки фахівців в цій області, відгуків користувачів і для спрощення вибору покупця, був складений рейтинг кращих матраців. У першу його п’ятірку увійшли наступні моделі:

  • аскона victory;
  • аскона fitness arena;
  • аскона balans smart;
  • орматек optima light bonnel;
  • дрімлайн eco strong.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

Який матрац вибрати-пружинний або безпружинний

Допомогти вибрати пружинний або безпружинний матрац може порівняння характеристик таких товарів між собою:

  1. у товарах пружинного типу накопичується пил, з’являються пилові кліщі. У моделях без пружин, наповнених кокосовим волокном, латексом вони не живуть.
  2. оббивка безпружинних моделей-перфорована, волога з матраца випаровується. Пружини в інших виробах з часом іржавіють від вологи.
  3. термін використання пружинних товарів — до 10 років, безпружинних – до 15 років.

Який жорсткості повинен бути матрац

Знаючи основні характеристики матраців, можна без проблем вибрати для себе недорогу відповідну модель. Одним з важливих факторів при покупці такого товару є показник жорсткості. Як вибрати матрац, відштовхуючись від цього критерію? головне, на що ви повинні спиратися – це ваша вага, вік і наявність проблем з хребтом. Дітям і підліткам до 18 років краще вибирати жорсткий безпружинний матрац, з наповнювачем з кокосового волокна.

Людям з великою масою тіла або болями в шийних хребцях, теж слід звертати увагу на вироби з підвищеною жорсткістю. Покупцям з больовими відчуттями в грудному відділі хребта і тим, хто знаходиться в середньому ваговому діапазоні (60-90 кг), потрібно віддавати перевагу моделям середнього ступеня жорсткості. Літнім і худорлявим людям більше підійдуть м’які матраци.

Найкращі матраци для сну

Вважається, що найкращі матраци для сну – ортопедичні. Високою якістю в цій категорії відрізняються безпружинні моделі, що мають всередині волосяний наповнювач (кінський волос), койру, латекс, шерсть або бавовна. Плюсом такої продукції також є відсутність металевих конструкцій, які з роками приходять в непридатність, їх часто вибирають для дитячого ліжка.

Анатомічні вироби майже нічим не відрізняються від ортопедичних. Вони повторюють контури тіла людини, сприяють підтримці правильного положення хребта. Єдина їх відмінність між собою-ступінь жорсткості, анатомічні лежаки більш м’які, зручні. Кращим їх представником є водний матрац, термін служби якого може бути недовгий, адже його легко продірявити.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

Як вибрати матрац для двоспального ліжка

Правильний вибір матраца для ліжка забезпечить повноцінний, комфортний сон. Найпоширеніша модель такої продукції називається «боннель», буває з залежними і незалежними блоками пружин. Перший тип конструкції передбачає з’єднання пружин між собою, що робить виріб міцним і довговічним. Та й коштують вони порівняно дешево.

Єдиний мінус – вони не підходять людям, вага яких сильно відрізняється. Більш важкий чоловік буде нахиляти виріб, а той, що легше буде скочуватися до середини. Як підібрати матрац для такої сім’ї? їм можна порадити продукцію з незалежними пружинами, коли один буде вставати або перевертатися, другий нічого не відчує. Коштують вони дорого, але прослужать багато років і забезпечать комфортний сон.

Як вибрати ортопедичний матрац

Вірний вибір ортопедичного матраца буде залежати від статури, стану здоров’я і віку покупця. Худорлявим і літнім людям слід звертати увагу на м’які моделі матраців, здатні легко повторювати вигини тіла. Для людей із середньою вагою і болями в поперековому відділі більше підійдуть моделі з незалежними пружинами і комбінованим наповнювачем. Володарям великої ваги, людям до 25 років і тим, кого мучать болі в хребті, краще купувати продукцію з високою жорсткістю, блоком пружин, незалежних один від одного.

Якої фірми вибрати матрац

Вирішуючи якої фірми вибрати матрац, відштовхуйтеся не тільки від рейтингу відомих торгових марок. Вивчіть відгуки про компанію, ціни та гарантійні терміни на пропонований товар, ознайомтеся з інформацією про матеріали, технологією виробництва. Враховуйте, що компанії, що виробляють товари для дитячих ліжечок, надають більший асортимент продукції в цьому діапазоні. Визначивши свої потреби та побажання, ви звузите коло потенційних фірм, і зможете без зусиль визначитися, який матрац краще купити.

Ціна на матраци

Фінальна ціна на матраци формується в залежності від розміру, внутрішнього наповнення, матеріалу оббивки, якості матеріалів, використовуваних при виробництві, типу конструкції. Впливає на вартість виробу і регіон продажів, тому ціна в санкт-петербурзі і, наприклад, липецьку, може відрізнятися. У москві ціна на матраци для ліжокТака:

Відео: як правильно вибрати матрац

знайшли в тексті помилку? виділіть її, натисніть ctrl + enter і ми все виправимо!

Різновиди матраців

Що таке матраци ортопедичні? це поняття існує тільки в снд. У всьому іншому світі говорять про ортопедичний ефект, який може бути вище або нижче або його може просто не бути. У нас все йде трохи інакше. Наша людина хоче тільки ортопедичний матрац і у нього немає часу вникати в різні тонкощі і нюанси. І йому дають те, що він хоче. У будь-якому меблевому салоні вас запевнять, що їх матраци — ортопедичні, і тільки деякі, найскромніші, говорять про ортопедичний ефект (він ортопедичний не на 100%, але з ортопедичним ефектом). Однак практично ніхто не пояснює що таке ортопедичний матрац і в чому полягає його «ортопедичність». Більш того, деякі зарубіжні виробники матраців, спеціально для ринку снд, поставляють свої вироби з наклейками типу: «ortopedica» або «superortopedica».

Тому що спочатку їх «діставали» різні снговскіе меблярі, вимагаючи тільки ортопедичні матраци, але не пояснюючи, що це таке, а потім вони і самі зрозуміли, що наявність попиту необхідно задовольняти. Так і з’явилися на звичайних матрацах всілякі наклейки, що свідчать про їх унікальні властивості. Матраци подешевше — ортопедичні, подорожче — суперортопедические.

Отже, спробуємо розібратися, що таке ортопедичний ефект. Ортопедія-це область хірургії, але не меблів. Матрац не може вилікувати хворобу спини, але може допомогти краще відпочити, зняти напругу і втому, розвантажити хребет. Хребетний стовп повинен знаходиться в своєму природному положенні, а це можливо тільки в тому випадку, якщо він не відчуває ніяких додаткових навантажень. Для цього матрац повинен повторювати всі контури і форми тіла. Занадто жорсткий матрац буде тиснути на хребет, а занадто м’який буде давати йому провисати. Чим ближче до природного положення розташований хребет, тим вище ортопедичний ефект. Розглянемо, як ця проблема вирішується технічно. У людини різні частини тіла важать по-різному. Наприклад, голова набагато легше, ніж інша, не менш важлива частина тіла. Отже, для того, щоб матрац повторив форму тіла, необхідно рівномірний розподіл навантаження по всій довжині. Ідеально цю проблему вирішують водяні і повітряні матраци. Вода або повітря рівномірно перерозподіляють навантаження і, за законом архімеда, матрац ідеально повторює контури тіла. Якщо пружна частина матраца не може рівномірно розподілити навантаження, вона повинна мати різні зони жорсткості (це відноситься до пружинних і латексних матраців). Як правило, виготовляють матраци, що мають сім різних зон жорсткості, кожна з яких відповідає певній частині людського тіла (її вазі).

У латексних матрацах зміна жорсткості досягається застосуванням різної перфорації кожної зони (отвори різного діаметру), в пружинних матрацах — застосування пружин різної жорсткості (можливо тільки в матрацах кишенькового типу). У таких матраців ортопедичний ефект нижче, ніж у водяних і повітряних. У матрацах, що складаються з пружинного блоку, а також в латексних матрацах з однорідною перфорацією ортопедичний ефект нижче, ніж у перерахованих вище, тому що ці матраци не мають різних зон жорсткості. Однак технічне рішення ортопедичних проблем прямо пропорційне собівартості такого рішення. Відповідно, «самі ортопедичні» матраци-найдорожчі.

Матраци, в залежності від використовуваних матеріалів пружної частини, принципово можна розділити на наступні:

Водяні і повітряні;

Латексні;

Пружинні;

Поролонові;

Ватні;

Інші.

Водяні та повітряні матраци

Були розроблені, свого часу, для лікарень і лікувальних установ.
Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якістьоднак високі ортопедичні властивості цих матраців дуже швидко зробили їх дуже популярними. Проте, чисто технічні складності не дозволяють цим матраців «завоювати» спальний ринок. У повітряних матраців-високий рівень шуму компресора, а у водяних — велика маса (до тонни) і проблема з заміни води кожні два-три роки. На жаль, ці матраци як і раніше залишаються екзотикою, як у нас, так і на заході.

Латексні матраци

Латекс-натуральний матеріал, що представляє собою спінений екстракт соку каучукового дерева. Завдяки спеціальній обробці набуває мікроскопічну конфігурацію, подібну будові бджолиних сот з повітряними осередками. Динамічні і статичні характеристики латексу, його стійкість до впливу зовнішнього середовища і довговічність роблять цей матеріал ідеальним наповнювачем для матраців. Повітряні канали в латексному наповнювачі забезпечують хорошу циркуляцію повітря. Такий матрац «дихає», а його пружність і довговічність перевершують поролонові і пружинні наповнювачі. На сьогоднішній день латексні матраци (з натурального латексу) вважаються кращими. Однак висока собівартість натурального латексу дуже помітно відбивається на ціні.

Проте, вартість латексного матраца може коливатися від 500$ до 1500$. Більш доступні (за ціною) матраци зі штучного латексу (пінорезини). Технологія виготовлення-така ж як у поролону (методом спінювання), а властивості — співмірні з натуральним продуктом. Жорсткість і пружність латексного матраца залежать від щільності пінорезини, кількості отворів і їх діаметра. Найдорожчі (і кращі) латексні матраци мають різні зони жорсткості. Це досягається за рахунок зміни діаметра отворів в одному аркуші. Ортопедичний ефект у таких матраців-максимальний. Також виробники застосовують різні форми і комбінації латексу з іншими матеріалами. Це можуть бути матраци двосторонньої жорсткості (різна жорсткість у особи і вивороту), матраци з прошарком кінського волоса або койри і т.д.

Пружинні матраци

Найпоширенішими і доступними (за ціною) залишаються пружинні матраци. Розглянемо їх більш детально.

Пружинний блок. Принципово пружинний блок можна виготовити на базі цільного блоку або з окремих пружин. Пружинні матраци, виготовлені на базі пружинного блоку. Використовуються, як правило, пружини типу «бонель» — двоконусна пружина, що має 4-5 витків. Пружина-це серце матраца. Тому від її характеристик залежить якість матраца. Погана пружина швидко просяде, або лопне, або просто не забезпечить необхідної пружності і жорсткості.

Інший варіант виготовлення пружинного блоку — на базі незалежних пружин кишенькового типу. Використовуються пружини циліндричної форми, кожна з яких вставляється в спеціальний мішечок (кишеню). Мішечки зшиваються між собою. Переваги такого матраца очевидні. Пружини не кріпляться між собою, а значить — не скриплять. У такого матраца відсутній ефект»хвилі». Технологія дозволяє використовувати більшу кількість пружин меншого діаметру. У блоках з незалежних пружин може використовуватися до
Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість500 пружин на м.кв., а в мультипакетах — до 1200 пружин на м. Кв. (у звичайних пружинних блоках — близько 150 пружин на кв. М.).

Використання більшої кількості пружин покращує точкову еластичність, одну з основних характеристик матраца. Під точкової еластичністю розуміють властивість матраца прилягати до тіла і прогинатися в місцях точкового навантаження. Матраци з низькою точковою еластичністю утворюють западини і не можуть досить добре підтримувати тіло, а значить і хребет. Друге важливе достоїнство таких матраців-можливість використання пружин різної жорсткості, що максимально підсилює ортопедичний ефект.

Фільтр настилочний. Між пружинним блоком і настильними матеріалами встановлюється жорстка прокладка, яка оберігає більш м’які настилальні матеріали, а також оббивку від пружин. Раніше для цієї мети використовувалася мішковина, складена в кілька шарів. Деякі виробники використовують цей матеріал і донині. Говорити про якість такого настилу, напевно, безглуздо. В основному в якості фільтра (або жорсткого настилу) використовують такий матеріал, як спанбонд або спеціальний термопрессованний повсть. Іноді використовують комбінацію обох матеріалів.

Наповнювач. Наповнювач-це те, що знаходиться між пружинним блоком і оббивної тканиною. Основна функція наповнювача-перерозподіл навантаження і надання матрацу додаткових властивостей (жорсткості або м’якості). Основні матеріали, використовувані в якості настилу: ватин, повсть, поролон, латекс, кінський волос, койра. Найгіршим наповнювачем вважається ватин (бавовняна або вовняна вата) через низьку пружності а також схильності до скочування. Поролон має досить високі властивості пружності і еластичності (особливо латексоподібні марки поролону). Але дуже часто

Як зробити лизуна з хлоргексидину. Робимо лизуна прості способи

Вітаю дорогих читачів, умілих домашніх експериментаторів! давно хочу висвітлити тему-як зробити лизуна в домашніх умовах.

На цій сторінці я представлю 20 найпростіших, легких і популярних способів приготування дитячої іграшки.

Варто зізнатися, що і дорослі не проти пограти з м’яким, слизьким, розтікається грудочкою. Він приємно охолоджує руки, піднімає настрій грою кольору і заспокоює нерви химерними формами.

Коротко розповім, як з’явився лизун? американська компанія mattel, відома в світі як виробник міцних іграшок, в 1976 році познайомила дітей зі своєю новою розробкою. Це був в’язкий желеподібний матеріал-слайм, упакований в пластикові зелені коробочки.

Іграшка стала популярною, а в російськомовних країнах її назвали лізуном за схожість з химерним персонажем з фільму «мисливці за привидами».

Перший слайм або лизун складався з 2 компонентів — полісахариду гуарової камеді, мінералу бури. Для здоров’я він був не небезпечний, але творці не радили дітям його їсти і уникати попадання речовини на слизову оболонку.

Сучасні лизуни безпечні для малюків, але батькам необхідно стежити, щоб дитина не з’їв в’язку іграшку. Карапуз не отруїться, але липка речовина не перетравиться і негативно позначиться на травленні!

Як зробити лизуна в домашніх умовах: 4 способи

Розповім про чотирьох найшвидших способах, як без особливих витрат, легко і просто приготувати вдома забавну іграшку.

Для створення нам знадобляться:

  • шампунь для волосся — 150 мл;
  • чиста вода – 50 мл;
  • сіль – 2-3 щіпки;
  • барвник, блискітки.

У скляній тарі обережно без утворення піни змішуємо шампунь і воду. Відкладаємо суміш на 15-20 хвилин, щоб зайва водичка відокремилася.

Тепер в розчин додаємо сіль, барвник, блискітки. Акуратно перемішуємо ложкою. Буквально через 5 хвилин розчин згорнеться і перетвориться в повітряного мильного лизуна.

Для другого способу візьмемо шампунь або гель для душу, додамо води, соди, краплю яскравою зеленої фарби. Акуратно змішаємо інгредієнти. Відправимо масу в морозильник на 2 дні. Вийде слайм-прозорий, м’який, тягучий, залипальний антистрес!

Так з шампуню і води без всякого клею ми можемо створити в’язких лизунов, які безпечні для дітей.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

Третій спосіб складніше, для нього потрібні інгредієнти, які не завжди є під рукою! знадобиться маска для обличчя і вода з домішкою бораксу (тетраборату натрію) або харчова сода, яку кладуть у випічку. Всі інгредієнти слід акуратно перемішати. Відкласти на 5-10 хвилин. В результаті вийде симпатичний рожевий лизун, який сподобається дівчатам будь-якого віку!

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

На замітку! домашні умільці запитують, чим можна замінити натрію тетраборат? відповідь в рецептах, хімічна речовина заміщається борною кислотою, звичайною харчовою содою і рідиною для лінз, яка продається в аптеках!

І четвертий спосіб приготування слайма зі звичайного мила і солі.

Шматочок туалетного мила завадимо в керамічну миску з водою. Відправляємо в мікрохвильову піч для повного розчинення. У мильну суміш додаємо побільше солі, щоб маса загусла.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

Перемішуємо лизуна до однорідності ложкою або краще руками, і насолоджуємося в’язкою ароматної тягучкою. Ці були найпростіші способи приготування лизуна без клею пва і за 5 хвилин! беріть на замітку і експериментуйте разом з дітьми в домашніх умовах!

Лизун з клею і тетраборату натрію: простий спосіб

Тепер просвіщу тих, хто ніколи не готував слайм в домашніх умовах і розповім, як правильно змішувати прості хімічні інгредієнти. Спосіб з тетраборатом натрію і клеєм популярний у всьому світі, і він настільки легкий, що з роботою впорається навіть маленька першокласниця.

Підготуємо інгредієнти:

  • керамічну або скляну тару;
  • тюбик клею – 100 мл;
  • боракс або розчин тетраборату натрію;
  • барвник, лопатки для перемішування.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

Тепер читайте коротку інструкцію, як поетапно змішувати складові для лизуна.

Виливаємо рідкий клей в підготовлену тару.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

У тюбик з-під клею наливаємо стільки ж води, струшуємо і відправляємо в миску.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

Додаємо 2-3 краплі рожевого барвника і перемішуємо віночком.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

Мірною ложкою (50 г) засипаємо сухий боракс в 120 г теплої води.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

Акуратно з’єднуємо всі інгредієнти і місимо руками до однорідної маси.

На замітку! сухий боракс можна замінити рідким розчином тетраборату натрію, який продається в аптеці. Тоді тепла вода в суміш вже не додається.

Рожевий м’який грудочку вимішуємо до щільної тягучої консистенції, а потім перевіряємо властивості лизуна на пружність і розтягнення.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

А тепер пропоную відпочити і подивитися відео. За 3 хвилини ми навчимося робити fluffy slime-пухнасту слиз з клею, піни для гоління, борної кислоти і бузкового барвника.

Лизун з крохмалю і клею пва-хендгам для рук

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якістьхендгам або жуйку для рук випадково винайшли американські вчені під час другої світової війни, коли намагалися створити синтетичну гуму. Знахідка так сподобалася винахідникам, що тягучу пружинисту субстанцію вирішили запустити в масове виробництво.

Сьогодні народ замовляє забавні тягучі іграшки по інтернету або купує в подарункових магазинах, але хендгам можна зробити в домашніх умовах зі звичайних складових і безкоштовно.

Для створення знадобляться прості інгредієнти без всякого тетраборату. Способи приготування напишу списком:

  1. клей пва 150 г виливаємо в миску і додаємо потроху рідкого крохмалю (20-30г). Не переборщіть! додавайте по чуть-чуть і перемішуйте до тих пір, поки маса не згорнеться. Для кольору і сяйва капніть акрилу і насипте дрібні блискітки.
  2. до тюбика клею пва влийте 50 мл рідкого засобу для прання. Акуратно перемішайте і коли грудочку згорнеться, пам’ятайте його теплими вологими руками.
  3. у мисці змішайте 120 мл засобу для миття посуду і 125 г сухого кукурудзяного крохмалю. За бажанням додайте рідкий барвник і яскраві блискітки, все ретельно перемішайте руками і пограйте з кумедною м’якою іграшкою.

Хендгам по-іншому ще називають розумним пластиліном за його незвичайні фізичні властивості. Чим більше з ним граєш, тим більше тягучим і податливим він стає.

Зберігати саморобний пластилін краще в закритій упаковці без доступу повітря. Але якщо він все-таки підсохне, візьміть його вологими руками, розімніть пальчиками і від теплих долонь він знову стане м’яким, пружним і еластичним.

На замітку! хендгам можна зробити з клею «титану». У миску з холодною водою вилийте тюбик клею, і при помішуванні він згорнеться в тягучий грудочку.

Лизун з клею олівця без тетрабората і без клею пва — рецепт

Домашні експериментатори використовують підручні засоби для приготування лизунов від побутових миючих засобів до освіжувачів повітря. У хід пішов і клей-олівець, який коштує копійки і дає відмінний результат при створенні тягнуться лизунов.

Розповім про один рецепт, який перевірила на практиці школярка:

  1. вона взяла у бабусі шматок темного господарського мила. Нарізала на тонкі пластини і залила теплою водою.
  2. для експерименту використовувала кружечок клею-олівця (щоб весь не зіпсувати!) і в мисці розім’яла його з водичкою. Багато розтоплюють клей в мікрохвильовці і лизуни у них не виходять, краще розм’якшити клей ложкою або пальчиками!
  3. до м’якого клею додала 4 краплі розчиненого мила і 4 краплі борної кислоти. Дерев’яною паличкою ретельно перемішала і отримала м’якого тягнеться лизуна.

Експеримент вдався, з клею олівця і мила вийшов симпатичний слайм. Кольорову гаму тягучки можна міняти за допомогою барвників, наприклад, розібрати фломастер і використовувати його внутрішню м’яку паличку.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

На замітку! клей-олівець відразу після розчинення застигає і твердне, тому працювати треба швидко, інакше лизун не вийде!

Як зробити рідкий лизун — найпростіший спосіб з канцелярського клею

Не варто замовляти в’язкі іграшки в інтернеті, набагато цікавіше поекспериментувати і створити незвичайний слайм своїми руками.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

Наприклад, зараз розповім, як зробити рідкого лизуна, влити його в баночку з-під напою. Це просто!

Підготуємо для початку потрібні інгредієнти:

  • канцелярський клей — 200 мл;
  • воду – 100 мл;
  • соду-0,5 ч. Ложки;
  • рідина для лінз-20 мл;
  • барвник жовтий абоОранжевий.

У скляній мисці змішуємо клей і водичку. В окремій тарі розчиняємо соду в рідині для лінз. Тепер потроху вводимо розчин соди в клей, ретельно перемішуємо і доводимо суміш до потрібної консистенції.

Повірте, вийде м’який, холодний і вологий на дотик лизун. Влийте його назад в баночку з-під фанти. При нагоді здивуйте друзів, рідних, близьких.

Повз це відео неможливо пройти, воно таке цікаве і по-справжньому залипальне. За 5 хвилин з нехитрих інгредієнтів можна зробити модний різнокольоровий glossy slime і похвалитися крутий виробом як в інстаграме!

З зубної пасти в домашніх умовах-5 рецептів

На просторах інтернету величезна кількість рецептів по створенню лизунов з зубної пасти та інших інгредієнтів. Я вирішила перевірити кілька з них і ось що у мене вийшло.

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якість

Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якістьрецепт № 1. Зробила суміш із зубної пасти, борошна і блакитного барвника. Потім змастила руки гліцерином, вимісили лизуна. Вийшов м’якенький, теплий на дотик грудочку, що не липнучий до рук. Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якістьрецепт № 2. На півтюбика зубної пасти пішло 3 столові ложки цукрової пудри. Додала барвника, все перемішала і відправила суміш в холодильник на 3 години. Якщо лизун буде липнути до рук, додайте до нього сухого крохмалю! Конструкції і типи матраців. Який матрац краще вибрати-поради та відгуки фахівців склад матраців і їх якістьрецепт № 3. У рівних пропорціях з’єднала зубну пасту, шампунь і капнула рожевого барвника. Все переміщала. Відправила баночку в морозильник на 10 хвилин. На замітку, рецепт не завжди спрацьовує, тому, якщо лизун не вийде, сильно не засмучуйтеся! &1&рецепт № 4. У мисці з’єднала 1 ст.ложку води, 2 ст. Ложки зубної пасти і стільки ж шампуню. Збила віночком 3 хвилини, потім додала до суміші 3 ст.ложки клею пва. Акуратно перемішала і влила загусника — 10 мл рідкого крохмалю. Завадила лопаткою. Прямо на очах вийшла пишна, повітряна, тягуча маса. Розділила її навпіл і пофарбувала частини в різні кольори, у мене народився райдужний лизун (як кажуть, какашка єдинорога) на радість дітлахам і дорослим. &1&рецепт № 5. У мисці з’єднала 1 ложку зубної пасти, стільки ж шампуню. Щедро покрила суміш пінкою для гоління. Ретельно перемішала, додала дрібку кухонної солі. Відправила суміш в морозильник на 10 хвилин. Якщо лизун не згорнеться, сміливо вливайте будь-який загущувач-тетраборат, рідина для лінз або крохмаль. І все обов’язково вийде!

На закінчення пропоную подивитися 2-хвилинний ролик, швидко навчитися готувати тягучого лизуна з зубної пасти і рідкого мила. В якості загусників експериментатор додає сіль, соду!

Їстівні лизуни

Домашні експериментатори не зупиняються на досягнутому! вони спустошують холодильники, кухонні полиці. У хід йдуть їстівні припаси. Ласуни із задоволенням готують їстівних лизунів, рецепти вибирають найнесподіваніші!

І так, приступимо до приготування.

  1. підготуємо інгредієнти для першого рецепта-2 чашки борошна, 1 чашка води і 10 мл соняшникової олії.
  2. у мисці з’єднаємо борошно і воду, підфарбуємо тісто будь-яким барвником, гарненько вимістимо. Додамо до маси соняшникову або оливкову олію.
  3. накриємо тісто плівкою, відкладемо на 2 години.
  4. коли вийде час, ми зможемо пом’яти в руках тепленький, тягучий і масляний грудочку.

&1&

Це був найпростіший рецепт з їстівних продуктів, а далі буде цікавіше!

Для другого експерименту візьмемо кукурудзяне борошно, кокосове масло, пачку маршмеллоу. М’які цукерки покладемо в скляну миску, відправимо в мікрохвильовку. Вони розплавляться, перетворяться в повітряну липку масу. Кукурудзяна мука допоможе зібрати цю солодкість в грудочку, а масло додасть йому блиск, відмінну тягучість.

&1&

Тепер візьмемо жувальні цукерки на основі желатину і цукрову пудру. Зберемо солодкі квадратики в миску, розплавимо в мікрохвильовці. Отримаємо карамельну жижу. Додамо до неї хмарка цукрової пудри, вмесім ручками (дуже приємне заняття!) і отримаємо смачного їстівного лизуна.

&1&

Наступний рецепт на основі шоколадної пасти, кокосового масла, кукурудзяного борошна, м’яких цукерок маршмеллоу і цукрової пудри. Цукерки розплавляємо в мисці. Відправляємо до них інші солодкі інгредієнти, місимо ручками і насолоджуємося тягучою шоколадною масою.

&1&

І на десерт найцікавіший рецепт з желебоном і кукурудзяним борошном. Дітям сподобається, коли желейні цукерки почнуть плавитися в мікрохвильовці, а в мисці з’явиться тягуча солодка веселка. Відправляємо до розплавленої маси багато кукурудзяного борошна. Із задоволенням вимішуємо ручками. Вийде, яку можна з’їсти разом з дітлахами.

&1&
На закінчення неймовірне відео! подивіться, як можна за 5 хвилин зробити незвичайного магнітного лизуна і здивувати дітвору!

Дорогі читачі, я переглянула сотню рецептів з приготування прикольних лизунчиків. Багато з них перевіряла на практиці. Щось виходило, а щось ні!

Пропоную вам поекспериментувати, перевірити представлені способи на практиці. Дітям домашні досліди обов’язково сподобаються! про результати пишіть в коментарях, а ще діліться посиланнями на сторінку в соціальних мережах.

Нехай експерименти вдаються, а творчість приносить вам радість, задоволення!

З повагою, наталія краснова.

&1&
&1&

Зробити лизуна без клею і тетраборату натрію можна за допомогою води, соди і засоби для миття посуду, головне правильно це все приготувати за рецептом нижче. Багато хто знає самого запам’ятовується героя мультфільму» мисливці за привидами » — лизуна. Нешкідливий привид знайомий всім.

Кілька видів лизунов своїми руками

&1&коли вибираєте рецепт, зверніть увагу на час, який буде потрібно, а на склад.

Типи, які ви можете приготувати:

  • з пва і бури (тетраборату натрію),
  • з миючого засобу та соди,
  • з шампуню (без клею),
  • з борошна і води (без хімії).

Виготовлення будь-якого з них не вимагає багато сил і часу.у кожного свої переваги і недоліки, так що познайомимося з ними ближче .

Найлегший спосіб виготовлення

&1&один з найлегших в приготуванні і вдалих варіантів включає трохи інгредієнти:

  • тетраборат натрію (бура),
  • клей пва,
  • барвник,
  • одноразова ємність або будь-яка, яку не шкода.

Чим свіже клей, тим краще буде результат. Тетраборат натрію продається в будь-якій аптеці без рецепта. Використовувати можна не розчин, а порошок, боракс, це не принципово.

Тепер розглянемо рецепт:

  • приготуйте ємність, в якій будуть змішуватися інгредієнти. Вона може бути будь-який, не варто брати посуд, з якої ви їсте, все ж використовуються токсичні речовини.
  • в клей додайте барвник, чим більше, тим яскравіше буде колір. При додаванні тетраборату стежте за тим, який густоти виходить суміш, не лийте занадто багато. Якщо ви використовуєте не розчин, а порошок, спочатку розчиніть невелику кількість в злегка підігрітій воді.
  • щоб він гарантовано не прилипав до рук, перекладіть його в поліетиленовий пакет і добре розімніть. Коли він стане еластичним-виймайте, він готовий.

Без тетраборату натрію і пва

&1&якщо вам не припав до душі попередній варіант або у вас немає для нього потрібних інгредієнтів — вам точно підійде варіант з соди і миючого засобу.

Ці інгредієнти знайдуться майже у кожного, а результат вийде не гірше.

Для нього нам буде потрібно:

  • засіб для миття посуду,
  • вода,
  • сода,
  • барвник (гуаш).

Підійде миючий засіб будь-якої марки, немає особливої різниці. Вода потрібна потім, щоб при необхідності розбавити занадто густу суміш.

Послідовність дій:

  1. тут можна брати будь-який посуд, головне, щоб було зручно діставати готову іграшку. Роль клею в цьому рецепті буде грати рідина для миття, так що від її кількості буде залежати розмір майбутньої іграшки.
  2. соди береться кількість, необхідне для потрібної густоти. Насипайте, постійно розмішуючи, при необхідності додайте ще води або миючого засобу. Лизун з соди готовий.

З шампуню без клею

&1&якщо у вас під рукою немає клею або ви просто не хочете його туди додавати — цей лизун буде оптимальним рішенням. Варіант його виготовлення міг би бути найпростішим, якби не час, за який він готується. Щоб він придбав потрібні нам якості, він повинен простояти ніч в холодильнику.

Інгредієнти, які знадобляться, знайдуться у кожного:

  • шампунь,
  • гель для душу, миючий засіб.

Послідовність дій:

  1. ніяких особливих зусиль не потрібно, потрібно просто змішати всі інгредієнти в рівних пропорціях.
  2. простоПоставте готову суміш в холодильник і на ранок у вас на руках буде готовий до використання лизун.

Лизун-іграшка, що увійшла в моду в кінці минулого століття. Цій події передувала прем’єра мультиплікаційного фільму про мисливців за привидами. Серед головних персонажів мультфільму був присутній лизун-розтікається, розтягується і змінює форму істота. У статті я розповім, як зробити лизуна в домашніх умовах без тетраборату натрію і з ним.

По консистенції іграшка, якій присвоїли назву хендгам, нагадує желе, але не тане в руках. І хоча з моменту появи пройшов не один десяток років, вона як і раніше користується популярністю серед діточок і підлітків.

Купити лизуна можна в будь-якому іграшковому магазині, але до складу фабричного виробу входять хімічні компоненти, контакт яких зі шкірою малюка не викликає у дбайливих батьків захоплення. Тому багатьох цікавить технологія домашнього створення, адже зроблений своїми руками лизун безпечніше. Ще ця іграшка знімає стреси, позитивно позначається на роботі нервової системи, розвиває дрібну моторику і творчий потенціал.

У статті я розгляну популярні способи створення лизуна з підручних матеріалів. Вони відрізняються тривалістю виконання, складом інгредієнтів, консистенцією і якістю готового виробу, рівнем складності.

Рецепт прозорого лизуна без тетраборату натрію і пва

Оскільки іграшка призначена для дітей, на першому місці стоїть безпека. Для створення лизуна раджу скористатися рецептом на основі борошна. Він простий і дозволяє створити хендгам за лічені хвилини.

Компоненти:

  • борошно.
  • гаряча вода.
  • холодна вода.
  • набір харчових барвників.

Приготування:

  1. у невелику ємність насипте дві склянки просіяного борошна, додайте 0.25 склянки прохолодної води і трохи гарячої води, але не окропу.
  2. отриману суміш ретельно перемішайте до однорідної консистенції. Переконайтеся у відсутності грудочок.
  3. в однорідну масу введіть кілька крапель харчового барвника і перемішайте, поки склад не придбає однорідний колір.
  4. приберіть липку суміш в холодильник години на 3. Охолоджену суміш дістаньте з холодильника і гарненько розімніть руками. Лизун готовий.

Відео рецепт

Оскільки робота з борошном часто призводить до забруднення одягу, рекомендую робити лизуна в фартусі. Як на мене, створення в’язкої іграшки-прекрасно заняття для тих, хто не знає чим зайнятися, коли нудно .

Як зробити лизуна з шампуню і води

&1&

У будь-якій ванній кімнаті є кілька пляшечок шампуню, який допомагає людям у догляді за волоссям. Але деякі умільці знайшли цього засобу інше застосування і використовують для створення хендгама. І дійсно, з шампуню і води за лічені хвилини виходить домашній лизун.

Компоненти:

  • шампунь – 100 мл.
  • вода-100 мл.
  • крохмаль – 200 г.

Приготування:

  1. у невеликій ємності з’єднайте крохмаль, воду і шампунь, ретельно перемішайте.
  2. отриману суміш відправте в холодильник годин на 12. Після закінчення часу іграшка готова.

Відео досвід

Термін придатності за умови зберігання в закритій ємності в холодильнику дорівнює одному місяцю. Якщо хочете, щоб іграшка мала більш в’язку консистенцію, замініть крохмаль клеєм «титан».

Найпростіший спосіб в домашніх умовах

&1&

Існує багато способів створення лизуна. Найпростішим вважається варіант, що передбачає використання харчової соди і засоби для миття посуду. А оскільки до складу входить побутова хімія, доглядайте за дитиною під час гри, а після вимийте руки.

Компоненти:

  • сода.
  • вода.
  • рідина для миття посуду.
  • харчовий барвник.

Приготування:

  1. у невелику ємність налийте трохи рідини для посуду. Так як конкретна дозування відсутня, під час змішування компонентів додавайте воду або побутову хімію для розрідження слизу.
  2. додайте до засобу для миття посуду соду і перемішайте. Якщо склад вийшов густуватим, розбавте водою і перемішайте. Для додання необхідного кольору використовуйте відповідний харчовий барвник.

Можливо, з першого разу нічого не вийде, але з практикою ви навчитеся створювати в домашніх умовах чудових лизунов з соди і засоби для миття посуду. Ці вміння знадобляться. Наприклад, вийде зробити подарунок подрузі на день народження і трохи її розвеселити.

Лизун своїми руками з мила і зубної пасти

&1&

Хочете стати власником лизуна? зробіть його самостійно, використовуючи в якості основних інгредієнтів зубну пасту і рідке мило. Така іграшка урізноманітнює ваше життя і надасть можливість для реалізації творчого потенціалу.

Компоненти:

  • рідке мило-20 мл.
  • зубна паста – 20 мл.
  • борошно – 5 чайних ложок.

Приготування:

  1. у невелику металеву ємність видавіть зубну пасту, додайте рідке мило і перемішайте до однорідності.
  2. в отриманий склад поступово введіть борошно. Спочатку суміш вимішуйте ложкою, після чого завершіть процедуру руками.
  3. в самому кінці злегка змочіть лизуна водою і ще трохи пам’ятайте руками.

Як бачите, зробити популярну у всьому світі іграшку із засобів гігієни не складає труднощів. Вона допоможе в розвитку і реалізації фантазії. Ще це відмінна заміна покупному пластиліну.

Робимо лизуна з крохмалю і перекису водню

Цей спосіб неймовірно популярний, оскільки не передбачає великих грошових витрат. В результаті виходить тверда іграшка, яка прекрасно стрибає. Так що не турбуйтеся, якщо такий лизун не виправдає очікування.

Компоненти:

  • вода-1 стакан.
  • крохмаль – 100 г.
  • клею пва – 100 г.
  • харчовий барвник.
  • перекис водню.

Приготування:

  1. у невеликій ємності змішайте воду і крохмаль. У підсумку повинна вийти суміш, яка по консистенції нагадує желе. Додайте клей і перемішайте.
  2. в отриману суміш додайте кілька крапель перекису водню, трохи харчового барвника і перемішайте. Якщо маса вийшла густою, раджу додати трохи води.

Зроблений за цією технологією хендгам виходить легким і повітряним. У цьому заслуга перекису водню. Що стосується використовуваних інгредієнтів, вони дійсно доступні і допоможуть заощадити .

Лизун з пластиліну, води і желатину

&1&

Далеко не в кожному будинку є клей пва, крохмаль або тетраборат натрію (бура). Але для створення лизуна ці компоненти і не потрібні, адже його можна зробити зі звичайного пластиліну . Якщо в будинку є школярі або дошкільнята, ця в’язка маса обов’язково знайдеться.

Компоненти:

  • пластилін – 100 г.
  • харчовий желатин – 15 г.
  • вода-250 мл.
  • металева ємність, пластикова миска, паличка.

Приготування:

  1. замочіть желатин в прохолодній воді. Для цього в металеву ємність насипте желатин і додайте 200 мл води. Коли желатин набухне, поставте ємність на плиту і доведіть до кипіння на маленькому вогні, після чого зніміть.
  2. візьміть пластилін в руку і розминайте, поки не стане теплим і м’яким. Розм’яклий шматок пластиліну покладіть в пластикову ємність, додайте воду, що залишилася. Гарненько розмішайте пластиковою лопаткою.
  3. з’єднайте дві складові. Злегка остиглий желатин введіть в суміш з води і пластиліну, розмішайте. Отриману масу відправте в холодильник хвилин на 30. Після закінчення часу іграшка готова.

Відео досвід

Зроблена за цим рецептом іграшка славиться завидною довговічністю. Тільки стежте, щоб дітлахи під час гри не торкалися лізуном шпалер. Залишені хендгамом сліди вивести вкрай проблематично.

Як зробити лизуна з тетраборату натрію і клею

Зроблена з тетраборату натрію (бури) іграшка практично не відрізняється від магазинного варіанту, але оскільки до складу входять хімічні компоненти, про безпеку мова не йде. Тому грати з таким лізуном раджу обережно.

Компоненти:

  • бура-0.5 чайної ложечки.
  • канцелярський клей — 30 г.
  • жовтий і зелений харчовий барвник.
  • вода.

Приготування:

  1. у невелику мисочку налийте склянку теплої води, додайте тетраборат натрію. Ретельно перемішайте до повного розчинення порошку.
  2. у другій ємності з’єднайте півсклянки води, 5 крапель жовтого і 2 краплі зеленого барвника і клей. Перемішайте інгредієнти до отримання однорідної маси.