Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

74

Вишня є практично у кожного садівника на ділянці, адже це дерево невибагливо і приживається на самих різних грунтах. До того ж, існує велика безліч сортів, а багатий вибір допомагає кожному підібрати плодовий кущ відповідно до клімату місця, сортовими особливостями і смаковими якостями. Але тих, хто вже досить давно має на дачі такого вихованця, вже цікавить, що посадити під вишнею. Адже плодових дерев на ділянці багато, а земля часто дуже обмежена. Тому в статті ми розберемо, які з рослин підходять для сусідства з вишнею, щоб економно витрачати простір під нею і одночасно прикрасити дачу.

Погані і хороші сусіди

Нелагідні сусіди – це головний біль не тільки людини, якій «пощастило» жити поруч з ними. Для рослин теж існують» персони нон грата», близькість яких негативно відбивається на їх здоров’ї. Вишня не виняток, тому, перш ніж планувати будь-які посадки під нею, візьміть до уваги, що садити там категорично не можна:

  • перець. Будь-які різновиди перцю погано уживаються в місці під вишнею;
  • тютюн, в тому числі і квітка » запашний тютюн»;
  • помідори;
  • дереза;
  • баклажан.

Можливо, ви зуміли помітити, що всі ці рослини і овочеві культури відносять до розряду «пасльонові». Взагалі не тільки вищеописані, а й інші представники цього сімейства здатні чимало шкоди принести вашому вишневому саду. Проблема криється в тому, що пасльонові рослини нерідко переносять таке захворювання, як вертицильозний вілт. Якщо вишневий кущик заразиться їм, то це буде означати лише одне – його загибель, так як при подібній хворобі під корою відмирає вся деревина.
Існують і інші вороги, поруч з якими це плодове здатне зачахнути, погано рости і плодоносити. До них можна віднести, по-перше, дерева, які мають сильну і широко розвиненою кореневою системою: клен, липа, тополя, береза, дуб та інші. Вони не тільки стануть забирати з грунту корисні речовини, «витягаючи» все соки з вишні, але і в тіні цих дерев вона стане рости гірше, ніж на сонячному місці.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева
Серед інших плодових культур і ягідників найгіршими сусідами є:

  1. яблуня. Вона відноситься до зерняткових культур, тому в більшості випадків просто витісняє свою кісточкову сусідку, не даючи повноцінно розвиватися;
  2. груша. В даному випадку так само буде відбуватися конкуренція за поживні речовини;
  3. суниця. влаштувати невелику грядку з садової або лісової суницею, безумовно, хороша ідея, але навряд чи вона буде здатна давати хороший урожай;
  4. чорна смородина. Вона хоча і невибаглива, але для неї потрібно дещо інша грунт;
  5. малина здатна заражати вишню схожими хворобами, тому їх варто розмістити в різних сторонах саду;
  6. абрикос. незважаючи на те, що цей і наступний представники теж відносяться до кісточкових, проте, їх не рекомендують садити поблизу через особливості агротехніки;
  7. персик. Стовбур у нього починає ухилятися від вишні, особливо, якщо вона росте поруч. Причому сторона, яка найближче до неї, оголюється, кора поступово відмирає, а це істотно позначається на морозостійкості рослини. Навіть якщо він росте на відстані до 7 метрів від неї, як правило, через кілька років він вимирає;
  8. агрус. Таке сусідство погано впливає на кореневу систему культури;
  9. ліщина, а так само волоський горіх. Насправді вони негативно впливають на всі рослини в городі і саду, тому розміщувати їх рекомендують за межами дачі;
  10. айва. Так само відноситься до сімейства зерняткових, тому погано уживається поруч з нею.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Якщо ж ви неодмінно хочете посадити поблизу вишні або під нею невеликий чагарник або деревце, то знайте, що добре вона уживається з чорною бузиною. Остання, до того ж, послужить природним захистом від попелиці. Колоновидна алича і черешня – це, можна сказати, «побратими» для вишневих дерев, оскільки разом вони прекрасно сусідять навіть в тісних просторах. Слива теж хороший сусід для неї, оскільки спільно кожен з них виступає своєрідним захисником від шкідників для іншого.

Створюємо клумбу безперервного цвітіння

Багаторівнева клумба, особливо безперервного цвітіння, дуже добре буде виглядати під вишнею. Але тільки при посадці обов’язково потрібно буде враховувати, що це плодове володіє поверхневою кореневою системою, тому всі підготовчі роботи, в тому числі перекопування, потрібно проводити обережно. Ще один важливий аспект, на який обов’язково слід звертати увагу – це сумісність вишні і культур, висаджених під ним. Не секрет, що багато рослин і квіти дуже вологолюбні, тоді як для цього плодового частий полив лише шкодить. Тим більше, поверхневий полив спровокує утворення кореневої порослі, що дуже погано для дачника, так як зажадає від нього додаткових зусиль.
Для влаштування клумби безперервного цвітіння під вишнею можна підібрати наступні рослини:

  • квітучі навесні: примула звичайна, печіночниця, конвалія, купальниця азіатська і європейська.
  • літні: широколистий дзвіночок, борець, язичник зубчастий і пржевальського, аконіт, астильба.
  • почвопокривні: будра плющелитная, зеленчук жовтий, живучка повзуча, копитень європейський, барвінок малий.
  • папоротеві: щитовник чоловічий, кочедижник жіночий.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Підбираємо правильно квіти

Тіньолюбиві рослини – це основний «контингент» сусідів, які здатні добре прижитися під розрослася вишнею. Адже квіти для посадки під нею повинні підбиратися не тільки за ступенем потреби у волозі, але і спираючись на те, яку тінь утворює плодовий чагарник.
Якщо кущ старий, розрісся добре і утворює сильне затінення, то краще вибирати таких представників фауни, як копитень європейський, арізема, оман чудовий, очиток побегоносний, тіарка серцелиста, купени, чорнобривці. останні більш ніж невибагливі і вважаються хорошим відлякувачем для самих різних комах і шкідників завдяки своєму запаху, тому їх можна висадити біля штамба.
Не варто розташовувати під вишнею наступні групи рослин, так як вони вимагають великої зволоженості грунту:

  1. примули;
  2. темна герань;
  3. анемона дібровна;
  4. волжанка;
  5. клопогон;
  6. чистоус величавий;
  7. страусник;
  8. іриси.

Хоста хоча і дуже красива і невибаглива, створює хорошу зелень, але все ж вона теж любить вологу. Якщо ви зберетеся її садити, або вона вже є на вашій ділянці, то постарайтеся розмістити її якомога далі. Найкраще, якщо вона буде перебувати на кордоні пристовбурного кола, або навіть трохи за його межами.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Світла тінь під чагарниками вважається найбільш сприятливою практично для кожної рослини середовищем, так як сюди часто проникають сонячні промені, нехай і на кілька годин в день. Лише надто світлолюбні рослини не варто розміщувати тут.
Зазвичай світлу тінь дає деревкова вишня, особливо та, за якою постійно, з року в рік, проводиться догляд у вигляді обрізки, так як загущена крона утворює вже більш сильну тінь. Під такими вихованцями варто розміщувати лилейники, ясменник запашний, люпини, пупочник весняний, медунку, а так само перцеву м’яту і мелісу. До речі, наприклад, люпини здатні створювати хорошу поверхневу кореневу мережу, а так само часті зелені листи. Через це у бур’янів не залишається шансу пробитися, а значить, не знадобиться і ніяких обробок грунту.
Якщо під вишневе дерево світло падає і у вечірній час, то добре приживуться тут «королі саду» — півонії різних сортів і відтінків. Але будьте уважні, так як ці квіти обожнюють мурахи. В такому випадку, потрібно буде постаратися захистити вишню від них, або не висаджувати їх зовсім.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Як правило, це плодове висаджують на легких супіщаних грунтах, так як це найбільш сприятлива для вишні земля. Тому можна підібрати і рослини, які люблять подібний тип грунту. Наприклад:

  • малий барвінок;
  • купену;
  • конвалія;
  • живучку повзучу;
  • фіалки.

Так як поливати вишню часто не можна, обов’язково замульчируйте грунт під нею. Це може бути просто торф, але красиво буде виглядати і мульча з деревної кори. Особливо добре вона підійде, якщо на клумбі, розташованої в пристовбурних колі, буде більше папоротевих, почвопокривних і мало квітів.

Насипні клумби і контейнери

Ні багато ні мало, але контейнери – це все ж основне рішення для тих, хто всерйоз вирішив прикрасити простір під вишнями вологолюбними квітами. Адже таким чином можна не турбуватися за те, що грунт навколо стовбурів буде завждиНадто зволоженою. Контейнерне садівництво, до того ж, допомагає не шкодити коріння при перекопуванні і прополюванні. Якщо вас цікавить, як посадити під деревом велику клумбу з великою кількістю яскравих кольорів, які заборонено садити через необхідність частих поливів, тоді постарайтеся придбати побільше ємностей для них. Так ви зможете створити такий квітник під вишнею, який вам хотілося б бачити, незважаючи на заборони.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева
Насипні клумби в цьому сенсі набагато менш зручні, так як в цьому випадку лише збільшується рівень землі над основним грунтом. У такій клумбі буде зручніше садівникові, просто завдяки тому, що немає боязні зачепити і пошкодити коріння дерева. Проблему з поливом такий спосіб не вирішить, але якщо ви плануєте висаджувати в пристовбурні кола не надто вологолюбні рослини, тоді ви спокійно можете конструювати подібну клумбу і підібрати квіти з тих, які рекомендувалися вище.

Пристовбурні город

Економне використання простору дуже допомагає, якщо дачну ділянку не дуже великий. В такому випадку кожна п’ядь землі цінна, а тому ви сміливо можете використовувати місця під вишнями для розміщення там ваших посадок.
Можна виділити два нескладних для виконання правила, які слід виконати. По-перше, грядка повинна розташовуватися в ємності, так як, на відміну від яблуні, це кісточкове негативно ставиться до достатку води. Ви можете посадити під нею зелень, і це буде найоптимальнішим рішенням, так як вона не вимагає частого поливу. Але в даному випадку постарайтеся спорудити насипну грядку.
Другий момент полягає в тому, що садити пасльонові поблизу не рекомендується, і це вже було відзначено вище. Краще підберіть для вишні більш корисних сусідів, з якими вона точно уживеться. Це може бути абсолютно будь-яка зелень (крім пастернаку), цибуля, часник. Два останніх жителя ще й вбережуть плодове від навали мурах, так як відлякують своїм запахом. А якщо на вашому подвір’ї є птах або кролики, то під вишнею навіть спеціально можна розсадити кропиву. В такому випадку ви теж отримаєте користь, вирощуючи її на корм.

Моховий палісадник

Мало хто з дачників звертає на нього увагу, але мох виглядає вишукано і красиво, створює прекрасний ландшафт. Якщо на вашій ділянці вже в будь-якому місці є мох і ви намагаєтеся його вивести, то краще не викидайте його, а використовуйте з розумом.
Звичайно, мох – це дуже вологолюбна рослина, яке вимогливо до поливу. Але не обов’язково висаджувати його в грунт, так як він відмінно приживається на каменях і звичайних дошках, досить лише створити для нього хороші умови. Спочатку дошки, викладені під вишнею, будуть виглядати, можливо, безглуздо і не дуже естетично, але коли мох розростеться, ви не пошкодуєте, що поселили під деревом таке прекрасне рослина. Та й поливати його, якщо він росте на дошках, набагато зручніше, так як зайва волога не буде потрапляти на грунт.
Подивіться, як можуть виглядати деякі деталі садового декору, на яких є мох:
Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева
Під вишнею з такою красивою зеленню можна буде розташувати чудове місце для відпочинку.

Вишня є практично у кожного садівника на ділянці, адже це дерево невибагливо і приживається на самих різних грунтах. До того ж, існує велика безліч сортів, а багатий вибір допомагає кожному підібрати плодовий кущ відповідно до клімату місця, сортовими особливостями і смаковими якостями. Але тих, хто вже досить давно має на дачі такого вихованця, вже цікавить, що посадити під вишнею. Адже плодових дерев на ділянці багато, а земля часто дуже обмежена. Тому в статті ми розберемо, які з рослин підходять для сусідства з вишнею, щоб економно витрачати простір під нею і одночасно прикрасити дачу.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Погані і хороші сусіди

Нелагідні сусіди – це головний біль не тільки людини, якій «пощастило» жити поруч з ними. Для рослин теж існують» персони нон грата», близькість яких негативно відбивається на їх здоров’ї. Вишня не виняток, тому, перш ніж планувати будь-які посадки під нею, візьміть до уваги, що садити там категорично не можна:

  • перець. Будь-які різновиди перцю погано уживаються в місці під вишнею;
  • тютюн, в тому числі і квітка » запашний тютюн»;
  • помідори;
  • дереза;
  • баклажан.

Можливо, ви зуміли помітити, що всі ці рослини і овочеві культури відносять до розряду «пасльонові». Взагалі не тільки вищеописані, а й інші представники цього сімейства здатні чимало шкоди принести вашому вишневому саду. Проблема криється в тому, що пасльонові рослини нерідко переносять таке захворювання, як вертицильозний вілт. Якщо вишневий кущик заразиться їм, то це буде означати лише одне – його загибель, так як при подібній хворобі під корою відмирає вся деревина.
Існують і інші вороги, поруч з якими це плодове здатне зачахнути, погано рости і плодоносити. До них можна віднести, по-перше, дерева, які мають сильну і широко розвиненою кореневою системою: клен, липа, тополя, береза, дуб та інші. Вони не тільки стануть забирати з грунту корисні речовини, «витягаючи» все соки з вишні, але і в тіні цих дерев вона стане рости гірше, ніж на сонячному місці.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева
Серед інших плодових культур і ягідників найгіршими сусідами є:

  1. яблуня. Вона відноситься до зерняткових культур, тому в більшості випадків просто витісняє свою кісточкову сусідку, не даючи повноцінно розвиватися;
  2. груша. В даному випадку так само буде відбуватися конкуренція за поживні речовини;
  3. суниця. влаштувати невелику грядку з садової або лісової суницею, безумовно, хороша ідея, але навряд чи вона буде здатна давати хороший урожай;
  4. чорна смородина. Вона хоча і невибаглива, але для неї потрібно дещо інша грунт;
  5. малина здатна заражати вишню схожими хворобами, тому їх варто розмістити в різних сторонах саду;
  6. абрикос. незважаючи на те, що цей і наступний представники теж відносяться до кісточкових, проте, їх не рекомендують садити поблизу через особливості агротехніки;
  7. персик. Стовбур у нього починає ухилятися від вишні, особливо, якщо вона росте поруч. Причому сторона, яка найближче до неї, оголюється, кора поступово відмирає, а це істотно позначається на морозостійкості рослини. Навіть якщо він росте на відстані до 7 метрів від неї, як правило, через кілька років він вимирає;
  8. агрус. Таке сусідство погано впливає на кореневу систему культури;
  9. ліщина, а так само волоський горіх. Насправді вони негативно впливають на всі рослини в городі і саду, тому розміщувати їх рекомендують за межами дачі;
  10. айва. Так само відноситься до сімейства зерняткових, тому погано уживається поруч з нею.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Якщо ж ви неодмінно хочете посадити поблизу вишні або під нею невеликий чагарник або деревце, то знайте, що добре вона уживається з чорною бузиною. Остання, до того ж, послужить природним захистом від попелиці. Колоновидна алича і черешня – це, можна сказати, «побратими» для вишневих дерев, оскільки разом вони прекрасно сусідять навіть в тісних просторах. Слива теж хороший сусід для неї, оскільки спільно кожен з них виступає своєрідним захисником від шкідників для іншого.

Створюємо клумбу безперервного цвітіння

Багаторівнева клумба, особливо безперервного цвітіння, дуже добре буде виглядати під вишнею. Але тільки при посадці обов’язково потрібно буде враховувати, що це плодове володіє поверхневою кореневою системою, тому всі підготовчі роботи, в тому числі перекопування, потрібно проводити обережно. Ще один важливий аспект, на який обов’язково слід звертати увагу – це сумісність вишні і культур, висаджених під ним. Не секрет, що багато рослин і квіти дуже вологолюбні, тоді як для цього плодового частий полив лише шкодить. Тим більше, поверхневий полив спровокує утворення кореневої порослі, що дуже погано для дачника, так як зажадає від нього додаткових зусиль.
Для влаштування клумби безперервного цвітіння під вишнею можна підібрати наступні рослини:

  • квітучі навесні: примула звичайна, печіночниця, конвалія, купальниця азіатська і європейська.
  • літні: широколистий дзвіночок, борець, язичник зубчастий і пржевальського, аконіт, астильба.
  • почвопокривні: будра плющелитная, зеленчук жовтий, живучка повзуча, копитень європейський, барвінок малий.
  • папоротеві: щитовник чоловічий, кочедижник жіночий.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Підбираємо правильно квіти

Тіньолюбиві рослини – це основний «контингент» сусідів, які здатні добре прижитися під розрослася вишнею. Адже квіти для посадки під нею повинні підбиратися не тільки за ступенем потреби у волозі, але і спираючись на те, яку тінь утворює плодовий чагарник.
Якщо кущ старий, розрісся добре і утворює сильнеЗатінення, то краще вибирати таких представників фауни, як копитень європейський, арізема, оман чудовий, очиток побегоносний, тіарка серцелиста, купени, чорнобривці. останні більш ніж невибагливі і вважаються хорошим відлякувачем для самих різних комах і шкідників завдяки своєму запаху, тому їх можна висадити біля штамба.
Не варто розташовувати під вишнею наступні групи рослин, так як вони вимагають великої зволоженості грунту:

  1. примули;
  2. темна герань;
  3. анемона дібровна;
  4. волжанка;
  5. клопогон;
  6. чистоус величавий;
  7. страусник;
  8. іриси.

Хоста хоча і дуже красива і невибаглива, створює хорошу зелень, але все ж вона теж любить вологу. Якщо ви зберетеся її садити, або вона вже є на вашій ділянці, то постарайтеся розмістити її якомога далі. Найкраще, якщо вона буде перебувати на кордоні пристовбурного кола, або навіть трохи за його межами.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Світла тінь під чагарниками вважається найбільш сприятливою практично для кожної рослини середовищем, так як сюди часто проникають сонячні промені, нехай і на кілька годин в день. Лише надто світлолюбні рослини не варто розміщувати тут.
Зазвичай світлу тінь дає деревкова вишня, особливо та, за якою постійно, з року в рік, проводиться догляд у вигляді обрізки, так як загущена крона утворює вже більш сильну тінь. Під такими вихованцями варто розміщувати лилейники, ясменник запашний, люпини, пупочник весняний, медунку, а так само перцеву м’яту і мелісу. До речі, наприклад, люпини здатні створювати хорошу поверхневу кореневу мережу, а так само часті зелені листи. Через це у бур’янів не залишається шансу пробитися, а значить, не знадобиться і ніяких обробок грунту.
Якщо під вишневе дерево світло падає і у вечірній час, то добре приживуться тут «королі саду» — півонії різних сортів і відтінків. Але будьте уважні, так як ці квіти обожнюють мурахи. В такому випадку, потрібно буде постаратися захистити вишню від них, або не висаджувати їх зовсім.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Як правило, це плодове висаджують на легких супіщаних грунтах, так як це найбільш сприятлива для вишні земля. Тому можна підібрати і рослини, які люблять подібний тип грунту. Наприклад:

  • малий барвінок;
  • купену;
  • конвалія;
  • живучку повзучу;
  • фіалки.

Так як поливати вишню часто не можна, обов’язково замульчируйте грунт під нею. Це може бути просто торф, але красиво буде виглядати і мульча з деревної кори. Особливо добре вона підійде, якщо на клумбі, розташованої в пристовбурних колі, буде більше папоротевих, почвопокривних і мало квітів.

Насипні клумби і контейнери

Ні багато ні мало, але контейнери – це все ж основне рішення для тих, хто всерйоз вирішив прикрасити простір під вишнями вологолюбними квітами. Адже таким чином можна не турбуватися за те, що грунт навколо стовбурів буде завжди надто зволоженою. Контейнерне садівництво, до того ж, допомагає не шкодити коріння при перекопуванні і прополюванні. Якщо вас цікавить, як посадити під деревом велику клумбу з великою кількістю яскравих кольорів, які заборонено садити через необхідність частих поливів, тоді постарайтеся придбати побільше ємностей для них. Так ви зможете створити такий квітник під вишнею, який вам хотілося б бачити, незважаючи на заборони.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева
Насипні клумби в цьому сенсі набагато менш зручні, так як в цьому випадку лише збільшується рівень землі над основним грунтом. У такій клумбі буде зручніше садівникові, просто завдяки тому, що немає боязні зачепити і пошкодити коріння дерева. Проблему з поливом такий спосіб не вирішить, але якщо ви плануєте висаджувати в пристовбурні кола не надто вологолюбні рослини, тоді ви спокійно можете конструювати подібну клумбу і підібрати квіти з тих, які рекомендувалися вище.

Пристовбурні город

Економне використання простору дуже допомагає, якщо дачну ділянку не дуже великий. В такому випадку кожна п’ядь землі цінна, а тому ви сміливо можете використовувати місця під вишнями для розміщення там ваших посадок.
Можна виділити два нескладних для виконання правила, які слід виконати. По-перше, грядка повинна розташовуватися в ємності, так як, на відміну від яблуні, це кісточкове негативно ставиться до достатку води. Ви можете посадити під нею зелень, і це буде найоптимальнішим рішенням, так як вона не вимагає частого поливу. Але в даному випадку постарайтеся спорудити насипну грядку.
Другий момент полягає в тому, що садити пасльонові поблизу не рекомендується, і це вже було відзначено вище. Краще підберіть для вишні більш корисних сусідів, з якими вона точно уживеться. Це може бути абсолютно будь-яка зелень (крім пастернаку), цибуля, часник. Два останніх жителя ще й вбережуть плодове від навали мурах, так як відлякують своїм запахом. А якщо на вашому подвір’ї є птах або кролики, то під вишнею навіть спеціально можна розсадити кропиву. В такому випадку ви теж отримаєте користь, вирощуючи її на корм.

Моховий палісадник

Мало хто з дачників звертає на нього увагу, але мох виглядає вишукано і красиво, створює прекрасний ландшафт. Якщо на вашій ділянці вже в будь-якому місці є мох і ви намагаєтеся його вивести, то краще не викидайте його, а використовуйте з розумом.
Звичайно, мох – це дуже вологолюбна рослина, яке вимогливо до поливу. Але не обов’язково висаджувати його в грунт, так як він відмінно приживається на каменях і звичайних дошках, досить лише створити для нього хороші умови. Спочатку дошки, викладені під вишнею, будуть виглядати, можливо, безглуздо і не дуже естетично, але коли мох розростеться, ви не пошкодуєте, що поселили під деревом таке прекрасне рослина. Та й поливати його, якщо він росте на дошках, набагато зручніше, так як зайва волога не буде потрапляти на грунт.
Подивіться, як можуть виглядати деякі деталі садового декору, на яких є мох:
Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева
Під вишнею з такою красивою зеленню можна буде розташувати чудове місце для відпочинку.

Щоб дерево менше пошкоджували різні шкідники, необхідно, щоб простір під ним завжди було чистим. Пристовбурні кола не буде різко виділятися на тлі навколишнього зелені, якщо влаштувати під деревом клумбу.

Бажано враховувати при цьому деякі особливості такого розташування клумби. Підбирати для неї квіти, які добре переносять відсутність сонячного світла, наприклад, і рясно їх поливати.

Як бачимо на фото, клумба оформлена просто дивовижно. Досягається такий ефект асиметричною формою клумби і її знову-таки асиметричним обрамленням. Рослини висаджені дуже грамотно, так, що кореневі шийки дерев не засипані землею.

Клумба з цегли під деревом

Взагалі, облаштування клумби під деревом хороша ідея в плані економії простору. Адже далеко не на кожній ділянці можна розбити шикарну клумбу. А навколо дерева завжди є вільне місце. Ось тут ми бачимо, як можна зробити невелику, акуратну клумбу з цегли. Хоча матеріал може бути будь-який, бруківка теж прекрасно підійде.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Висока клумба під деревом

Тут, як бачимо, можна зробити клумбу в кілька ярусів. Взагалі, під деревом дуже зручно робити високі клумби – є опора. Тут використовується біла цегла, але добре підійде і інший матеріал – камінь, бруківка, невеликі блоки. Взагалі створити багатоярусну клумбу з красивим садовим бордюром безумовно цікаве рішення.тільки не варто забувати, що для багатьох дерев засипка кореневої шийки грунтом може спровокувати загнивання стовбура, тому бажано не засипати його на висоту більше ніж на 10 – 12 сантиметрів.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Навіть невисокий тин з прутів

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Можна розбити клумбу під деревом м зовсім без огорожу, як на цій картинці, теж виходить дуже красиво. Красиві квіти дуже добре виглядають на контрасті з зеленим газоном.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Оригінальна клумба під деревом

А ось на цих фотографіях представлено досить оригінальне рішення для клумб. Зліва на фото цікаво саме місце розташування біля сходів. Висока клумба під деревом на підйомі як би прикрашає вхід. На другому фото оригінально як саме дерево, так розбита під нею клумба.

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева

Так що клумби під деревом — це вигідно, як в естетичному плані, так і по економії простору на дачній ділянці.

Клумба під деревом своїми руками

Як оформити пристовбурний простір

Чим відрізняється клумба на відкритому просторі від клумби під деревом ? в основному, вибором рослин і обробки грунту. Є таке поняття-клімат пристовбурної зони. Ось від цього клімату і залежить, що може рости під деревом, а що ні. Наприклад, якщо на вашій ділянці посаджені ялини, то через густий тіні і кислого грунту, під ними практично нічого не може рости. А ось яблуня відмінно підходить, щобГрати з кошеням,
Просив купити іграшки і багато їв цукерок.
Тепер я першокласник, на перше шкільне свято,
Піду ошатний і в руках букет.
2.я стану найпершим учнем зразковим,
Щоб мною пишалася мама і вся моя сім’я,
Тепер я першокласник, на перше шкільне свято
Підуть зі мною всі мої друзі.

Ведуча. Які чудові учні підуть до школи цього року!

1.з друзями шкода розлучатися, але я, сподіваюся, вас зустрічати,
Коли ми в нашу «казку» будемо онуків проводжати.

Інсценування » ось так зустріч «(діти переодягаються в бабусю і дідуся)
Дід. Аня, здрастуй! ти це? як я нашій зустрічі радий!
Я так часто згадую наш улюблений дитячий сад!
Баба. Здрастуй, петя! дуже рада, що впізнав мене, дружок!
Пам’ятаєш, ми не поділили в молодшій групі пиріжок?
Дід. Пиріжки на славу були, гарні, такі гарні,
Досі їх згадую, ми їх їли від душі.
Баба. Ах, які були роки, не повернути їх, не наздогнати,
Навіть в старості поважної будемо садок згадувати.
Дід. Як грали, як пустували, як не слухалися часом!
Разом. Довго-довго будемо пам’ятати тебе, садок дорогий!
(обнявшись йдуть)

Ведуча. А зараз для вас наш веселий перепляс!

Виконується танець «ромашки»

Ведуча. До пізнього вечора вікна горять, батьки в школу готують хлопців,
Що турбує їх в пізню годину?
А ну-ка, заглянемо в квартиру зараз!

Інсценування » сім’я «(виходять батьки дітей, тато і мама, сідають на стільчики)
Папа. Скоро доньці в школу, в перший клас піде,
Цікаво, як вона себе там поведе?
Мама. Пам’ятаю я, як в перший раз дочка в садку без нас
Сумувала і нудьгувала, навіть плакала бувало.
Папа. Всім маляткам в перший раз важко в садку без нас!
Донька. Мамочка, не бійся! папа, заспокойся!
Сміливо в школу я піду, нас вчили в дитсадку
Чи не боятися і не соромитися, і друзям допомогти намагатися,
І у всіх справах своїх бути не гірше за інших!

Виповнюється танець «маленька дочка»

Ведуча. З дитинством розлучитися завжди дуже важко,
Білий кораблик поплив, не повернеш,
Спогадів світле почуття
Стане сильніше, чим довше живеш.
Вам згадається не раз та добра планета,
Де світло дитячих очей зустрічається зі світанком.
Тут вірять чарівництву, тут дружать з чудесами,
Всі казки наяву приходять в гості самі.

Звучить музика, в зал на мітлі залітає баба-яга в білому фартусі, з білими бантами на голові.

Б.-я. Ой, поспішала! трохи свій транспорт не зламала! дізналася, що ви в школу збираєтеся і тепер теж хочу з вами в перший клас.

Ведуча. Стривай, бабуся, а скільки тобі років?
Б. — я. Сто!
Ведучий. Скільки?
Б. — я. Ну, двісті, ну і що?
Ведучий. Забагато!
Б. — я. А вчитися, між іншим, ніколи не пізно!
Ведучий. Ну, добре! а що ти вмієш робити? читати-писати вмієш?
Б. — я. Ні, звичайно! зате я вмію стріляти по горобцях з рогатки! ще кнопки на стілець підкладати, дівчат за коси смикати, щипати, кричати і свистіти! (намагається свистіти, але нічого не виходить)
Тьху, свисток зламався! о, ще я мітлі їжджу, дрин-дрин-дрин! ось скільки я вмію! цього хіба мало?
Ведучий. Навіть багато! але це тобі в школі не стане в нагоді. А ось завдання вирішувати ти вмієш?
Б. — я. Запросто!
Ведучий. А ну-ка, ваня, задай бабі ягі задачку, та важче!
Дитина. Бабуся, у вас в кишені два яблука…
Б. — я. (шарить по кишенях) брешеш! немає у мене яблук!
Дитина. Та це так в задачці сказано, що у вас в кишені два яблука. Хтось взяв у вас одне яблуко, скільки залишилося?
Б. — я. Два!
Дитина, чому?
Б. — я. А я не віддам нікому яблука!
Дитина. Подумайте, бабуся! якщо хтось все-таки взяв у вас яблуко, скільки залишилося?
Б. — я. Жодного!
Дитина. Чому?
Б. — я. А я їх з’їла!
Ведучий. Ні, бабуся, завдання ти вирішувати не вмієш!
Б. — я. Подумаєш! яка від них користь? а самі-то ви, розумники, вмієте рахувати?

Проводиться гра » а ну-ка, порахуй»
(всі діти встають в коло, взявшись за руки, звучить музика, діти бігають по колу, музика різко зупиняється, ведуча вигукує цифру (3), діти повинні розбитися на гуртки по три людини. Гра повторюється, але цифри змінюються.

Б. — я. Бач, які спритні! зате я співати можу-заслухаєтеся!
Співає: я бабулька не проста, я-яга,
У старенької кістяна є нога!
Хто в лісі мене зустрічає-відразу в тремтіння!
Я мітлою накостыляю кому хошь!
Я дієту дотримуюся багато років, мухоморами харчуюся на обід.
Можу кішкою, можу пташкою прилетіти,
Можу з вами в хороводі пісні співати!

Ведуча. Та наші хлопці співають не гірше, ось послухай!

Виконується пісня» ах, як добре в садку живеться »

Б.-я. Молодці! здоровенькі були! мені сподобалося!

Раптом баба-яга помічає, що ззаду крадеться з портфелем домовичок кузя.
Б. — я. Кузьма, стояти! ти куди, яхонтовий ти мій?

Кузя. Куди, куди, не кудикай на дорогу!
Б. — я. А портфель тобі навіщо, ти теж в школу зібрався? а як же я?
Кузя. Не буду більше твою хатинку вартувати! хоч би ти їй курячі ніжки змастила, чи що. Скриплять, зітхають з ранку до ночі, спати не дають.
Б. — я. (дістає хустку, вдає, що плаче)
Я ль тебе не любила, я ль тебе не годувала? казки вечорами розповідала!
Кузя. Ой, хлопці, візьміть мене в школу! (б. Я. Намагається витягнути його із залу). Та стривай ти, я ж ще з хлопцями не привітався, не награвся!
Ой, хлопці, давайте з вами пограємо в гру»вітайся з закритими очима»!

Проводиться гра » привітайся з закритими очима»
(б. Я. І кузя показують, як треба грати: грають двоє, їм зав’язують очі і розводять в різні боки, за сигналом вони повинні знайти один одного, привітатися і обійнятися)
Б. — я. Кузь, а кузь! а хочеш я млинчиків спечу з твоїм улюбленим малиновим варенням?
Кузя. А казку розкажеш?
Б. — я. Ну, звичайно! і казку розповім, і млинців напіку! швидше пішли, поки не передумав!
Кузя. До побачення, хлопці! вчіться добре! удачі вам!
(відлітають удвох на мітлі)

Ведуча. Настає хвилина прощання, але не будемо сумувати ми, друзі,
Назавжди у вашому житті залишиться дитячий сад, як рідна сім’я.
Багато труднощів буде на вашому шляху, але ми впевнені: ви будете легко їх долати.
(вносить 3-х літрову банку з підфарбованою синьою водою)
Ось скільки пасти і чорнила вам доведеться списати за час навчання в школі!
(вносить тазик з водою)
А це стільки сліз проллєте ви і ваші батьки за час навчання.
(показує цифри від 1 до 5)
А це ваші позначки, на жаль вони бувають всякі і хороші, і погані!
Ну що, вам не страшно? тоді я пропоную вам дати урочисту обіцянку!

Звучать фанфари, діти встають і говорять:
Діти. Клянуся не падати духом і не сумувати!
Перед порогом знань назад не відступати!

Ведуча. А зараз для вас наш дитсадівський прощальний вальс!

Виконується танець «вальс»

Ведуча. У нашій групі скарбничка є, добрих справ в скарбничці не злічити,
І сьогодні, в прощальну годину, чекають нагороди, хлопці, вас!

Звучить урочиста музика, дітям вручають медалі.
1.міс доброта
2.спортсмен-чемпіон
3.міс ввічливість
4.містер ввічливість
5.ерудит
6.фантазер
7.винахідник
8.міс працьовитість
9.містер працьовитість
10.міс симпатія

Ведуча. По колу почесному гордо йдіть,
І звання своє по життю несіть.

Діти проходять по колу і стають на півколо.

Ведуча. Ну ось і все, настав той час, якого ми чекали,
Ми зібралися востаннє в затишному нашому залі!

1.ми свій хороший дитячий сад любити не перестанемо,
І все ж ми прощаємося, адже ми великими стали.

2.час прийшов розлучатися друзям, тільки не треба засмучуватися нам,
У школі почнеться наш перший урок, надішле нам горобина осінній листок.

3.ну ось і все! прощай мій дитячий сад! з тобою йде дитинство потроху,
Спогади дитинства збережу, частку їх візьму з собою в дорогу!

4.проходить все, але мені трохи шкода, що сторінка закривається,
Все попереду, але тільки в дитячий сад нам ніколи вже не повернеться!

5.спасибі всім, хто нас вчив, хто нас годував і хто лікував,
І тим, хто просто нас любив…
Весь. Уклін вам і спасибі!

Виповнюється пісня» ми всім спасибі говоримо »

Привітання завідуючої

Відповідне слово батьків.

Світлана сайфутдінова

Сценарій випускного свята » наш фільм-це наші діти!»

«привіт шановні, радіослухачі! в ефірі новини. Вчора в місті салавате, в дитячому садку № 15 корпус №2, закінчені зйомки повнометражного, пізнавально-розважального, музичного фільму! і сьогодні відбудеться презентація цього фільму і зустріч зі знімальною групою…

Вед 1. Наш фільм-це діти!

Наш фільм-це щастя!

Наш фільм-це сонячний промінчик в негоду!

Вед 2. Його створювали ми довгі роки!

І були перемоги, і були негаразди!

І ось розлучатися настала пора…

Артисти-на сцену ! вперед дітвора!

(звучить фонограма, заходять діти.)

Вед 1 зустрічайте наших випускників ! ведучі представляють дітей

(по черзі парами під музику «з чого ж, з чого ж…» діти заходять в муз. Зал)

Найчарівніші– …

Самі

  • Який створити квітник під деревами. Клумба під яблунею схема садової клумби навколо дерева
  • Яка дача або присадибне господарство може бути без плодового саду? хоча б 2-3 сорти яблунь намагається посадити кожен садівник, проте дерева швидко виростають, починають створювати тінь і займають багато місця на ділянці. Ось тоді постає питання: що можна посадити під яблунею, щоб зберегти корисну площу, і чи можна взагалі щось садити в пристовбурному колі? є кілька варіантів раціонального використання площі в саду, про які піде мова в даній статті.

    Є в садівництві таке поняття, як «клімат пристовбурної зони під кроною», яке має на увазі, що кожне дерево створює під своєю кроною певні умови для життя інших живих організмів. Так, наприклад, якщо на дачі є яблуневий сад, то в ньому панує особливий клімат, який може бути для одних рослин сприятливим, а для інших немає.

    Звичайна яблуня з помірно густою кроною створює розсіяну тінь, яка прекрасно захищає нижні яруси рослин від палючого сонця, залишаючи при цьому достатню кількість світла для нормального росту. варто враховувати і той факт, що деякі дерева можуть мати розкидисту і густу крону, а інші вертикальну або колоновидну. В цьому випадку поле діяльності набагато ширше, так як в одному пристовбурних колі можна посадити різні рослини: тіньовитривалі і солнцелюбівие.

    використання пристовбурної зони

    Існує величезна кількість варіацій на тему: які рослини можуть бути посаджені під яблунею. Для початку потрібно визначитися, що пріоритетніше для господарів – економія площі, або загальна стилістика ділянки? якщо перше, то доцільніше перетворити пристовбурну зону в невелику грядку для зелені і овочевих культур. А якщо друге, то варіантів кілька: посів газонної трави, облаштування квітника або комбінованої клумби. Про кожен з цих способів декору буде розказано далі.

    Газон

    Крім цього, газон дарує естетичну насолоду: на ньому можна полежати, походити босоніж по м’якій травичці, нарешті влаштувати пікнік під тінню дерева. До того ж це єдиний варіант декорування простору під маленькими яблуньками.

    Що з трав підходить для висівання в пристовбурному колі? найпростіше придбати універсальну газонну суміш, що складається з декількох видів з різним типом кущіння. Зазвичай туди входять насіння багаторічних трав: тонконіг, костриця червона, мітлиця, райграс. Якщо газон не буде використовуватися для пікніків, його можна засіяти конюшиною.

    квіткові клумби

    Найефектніший варіант використання пристовбурної зони-квіткова клумба. Це може бути простий моноцветнік, або прекрасна композиція, що складається з декількох ярусів рослин в поєднанні з камінням. З яких квітів створити клумбу, залежить, знову ж таки, від клімату під деревом. Якщо крона розлога і густа, то потрібно вибирати невибагливі тіньовитривалі квіти: дзвіночки, незабудки, барвінок, бальзамін, папороті. Якщо крона вертикальна і пропускає багато світла, під нею можна висадити більш світлолюбні настурції, братки, лилейники або маргаритки.

    Прекрасну квіткову композицію можна створити за участю багаторічних первоцвітів: пролісків, мускарі, крокусів, нарцисів, ранніх тюльпанів. ці рослини цвітуть рано, коли яблуня ще сама в цвіту, і оскільки їх цвітіння відбувається трохи в різний час, весняний сад перетворюється в квітковий рай, особливо, якщо навколо створює контраст смарагдовий газон. А ось досвідчені садівники радять розміщувати під плодовими деревами чистотіл – він є кращим захистом дерев від мурах і попелиці.

    Чагарники

    Чагарникові рослини – не найкращий спосіб декорування пристовбурної зони, оскільки більшість з них мають досить розвинені і глибоко проникаючі коріння. Таке деревце буде змагатися з яблунею за вологу і поживні речовини, що призведе до значних проблем з обома рослинами. З цієї причини під яблунями не можна висаджувати кісточкові чагарники, зате поруч вони прекрасно уживаються.

    Виняток становить малина – вона не конкурує з яблунею, але таке сусідство можливо тільки при регулярній обрізку, і до тих пір, поки малинник не розрісся. Пізніше його потрібно буде перенести в інше місце. Ідеальний варіант для пристовбурної зони – декоративні низькорослі чагарники: різнокольорові бересклети або мініатюрні хвойники. Квітучий бересклет прекрасно гармонує із зеленою травою і дрібними квітами.

    городні культури

    Багато дачники намагаються вирощувати в пристовбурних колах овочі та зелень. На маленькій ділянці, де потрібно економити кожен клаптик землі – це ідеальне рішення, але оскільки яблуню протягом сезону доводиться обробляти різними препаратами від хвороб і комах, причому неодноразово, то вся ця хімія неодмінно потрапить на продукти. Як бути? якщо ви плануєте влаштувати під яблунею город, потрібно постаратися всі заходи по обробці дерева здійснити до появи сходів, а ще краще до посадки насіння.

    Що рекомендується посадити під яблунею з овочів? у тіні крони прекрасно себе почувають і не жовтіють від сонця огірки, кабачки і патисони – ці культури мають поверхневі коріння, і не стануть віднімати у яблуні, призначені їй корисні речовини.

    Дуже зручно в цій зоні сіяти салатну зелень – відсутність яскравого сонця не дозволить їй швидко зацвісти, і продовжить період збору врожаю. Поки крона негуста, можна виростити ранній редис. Не рекомендується садити під яблунею овочі з глибоким кореневищем: капусту, моркву, дайкон, а також м’яту.

    Чим би ви не вирішили засадити пристовбурні кола під яблунею, орієнтуйтеся на свої смаки і потреби. Будь-які квітучі або овочеві рослини при грамотному підході здатні вигідно вписатися в загальний пейзаж, і при цьому принести практичну користь.

    відеоролик » що можна садити в тінистій місцевості?»

    З цього відео ви дізнаєтеся про те, які рослини можна садити в тінистій місцевості.

    Як правильно використовувати землю під кронами саду

    Переважна більшість дачних і садових ділянок мають досить обмежену площу, що становить всього 4-10 соток. Якщо його власник віддає перевагу саду і городу, то часто виникає проблема з розміщенням на дачі квітників і різних декоративних рослин.

    Як же бути? чи є вихід з такої ситуації? звичайно ж, є. Я розповім про свій досвід і досвід одного зі своїх сусідів по ділянці. Ми розміщуємо квіти і декоративні рослини в пристовбурних колах плодових дерев, причому без будь-якого збитку для плодових культур. Правда, тут потрібно виключити ті дерева, які ще не досягли чотирьох років і містяться під чистим паром.

    Особливо добре вдається вирощування під кронами саду однорічних квітів; комфортно себе почувають там почвопокривні культури і неви-сокіе багаторічники з поверхневою кореневою системою.

    Найбільш придатними для такого саду рослинами є різноманітні очитки — білий, густолистий і інші. Прекрасно себе почувають і виглядають під кронами дерев мелколуковічние квіти: гіацинти, крокуси, мускарі, нарциси і навіть тюльпани. Добрими сусідами для цих квітів є віола (братки), а також дворічний піретрум з квітками, що нагадують мелкоцветковие хризантеми. Дуже ефектно виглядають під кронами багаторічні-ки, для яких півтінь і навіть тінь краще, ніж освітлені місця: аквилегия, барвінок, брунера, ірис, калужница, нарцис, примула та інші.

    Під кронами старих дерев, коріння яких йдуть глибоко в грунт, можна розміщувати найрізноманітніші квітники, а в ряді випадків можна створити навіть мініатюрні клумби безперервного цвітіння під кожним з дерев, причому багаторічники в цих умовах відчувають себе прекрасно. Вони довговічні, витривалі, вельми декоративні і не вимагають великого догляду. Наприклад, у садівника олени кузьміної під кроною старої корнесобственной сливи багато років успішно ростуть і цвітуть примула, крокус і ірис, а по центру такого квітника розміщені птіцемлечнік, діцентра і кілька кущиків флокса волотисте-го.

    Такий набір рослин в пристовбурних кіл забезпечує цвітіння з квітня (крокуси) до жовтня (флокс), причому у тому разі, коли флокси переростають, у них зрізається кілька стебел на букети, а з пазушних бруньок виростають нові пагони, розквітаючій в кінці літа і продовжують радувати садівника до морозів. У моєму саду під дуже старою яблунею вельми успішно росте кілька кущиків малини, які дають ягоди майже в два