Класифікація склопакетів. Які вони бувають? як розібратися в маркуванні склопакета-докладна розшифровка абревіатур розшифровка спо і спд вікна

110

Приховати

Маркування пластикових вікон містить в собі вичерпну інформацію про вироби. Якщо вміти нею користуватися, жоден продавець не зможе вас обдурити, ви зумієте підібрати максимально відповідне всім вашим вимогам виріб, при цьому не переплативши за нього і точно знаючи, якими особливостями воно володіє. Таке знання може стати в нагоді, якщо ви купуєте вікна з рук без будь-якої документації.

Що включає маркування?

Правильне маркування несе в собі наступну інформацію:

  • яке використано скло і наскільки воно товсте.
  • яка ширина у повітряної камери (відстань між стеклами).
  • яким видом газу наповнений склопакет (аргон, повітря і т.д.).

Види і товщина позначаються наступним чином:

  • m-це звичайні скла, які не мають ніяких додаткових властивостей.
  • k-таке скло має більш тверде покриття, захищене від дрібних пошкоджень, його покриття низькоемісійне.
  • f-продукцію отримують за особливою флоат-технології, вона вважається більш міцною і краще тримає тепло.
  • i-маркування склопакетів пластикових вікон, скла яких мають м’яке низькоемісійне покриття.
  • pi — на скло нанесена енергозберігаюча плівка.
  • s – це пофарбоване в масі скло.

Відстань від скла до скла може доходити до 36 мм.саме мінімальне значення – 6 мм. Для того щоб дізнатися, який газ знаходиться в повітряній камері, наноситься на раму маркування склопакетів пластикових вікон. Дізнатися, який газ всередині, можна за наступними значеннями:

  • якщо всередині склопакета знаходиться сухе повітря, ставиться пробіл.
  • ar – зустрічається досить часто і значить, що в склопакеті аргон
  • рідше зустрічається позначення kr – це криптон і sf6 – гексафторид сірки.

Маркування може виглядати, наприклад, так-4 m-16 — 4 m: це означає, що перед вами , що має два звичайних скла, розташованих один від одного на відстані 16 мм.заповнена конструкція сухим киснем. Якщо склопакет двокамерний, але з тими ж параметрами, його маркування буде виглядати так: 4m-16-4m-16-4m. Якщо камера наповнена, наприклад, аргоном, маркування вікон з пвх буде виглядати наступним чином: 4m — 16аг — 4м.

Маркування склопакета всередині

Як маркується склопакет по гост?

Існують і інші види позначення, крім наведеного вище. Маркування склопакетів по гост має інші значення:

  • уд-конструкції.
  • с-покриті сонцезахисною плівкою.
  • ш-призначені для захисту від шуму.
  • м-морозостійкі, придатні для використання в північних районах країни.
  • е-маркування енергозберігаючих склопакетів.

Число камер в склопакеті і його тип позначаються наступними літерами:

  • спо-склопакет з однією камерою.
  • спд-двокамерний.

Кожен вид склопакета має свої особливі позначення:

  • м 0,1,2 позначає марку скла. Чим цифра менше, тим скло краще.
  • у — якщо скло має візерунок.
  • а-скло армоване.
  • якщо воно поліроване додається буква п, наприклад, ап-це армована полірована конструкція.
  • р1а-р5а означає, наскільки скло міцне по відношенню до ударів. Чим цифра більше, тим матеріал міцніше.
  • р6в-стійкість до ударів.
  • см-6-позначає рівень безпеки, чим більше цифра, тим краще.

Буквене позначення залежить від того, гост перед вами або імпортна маркування склопакета, розшифровка якої теж проста логічно. Крім цього, позначення часто пишеться на планах, може включати в себе і те, в який бік відкриваються стулки, іншу корисну інформацію.

Для чого можуть застосуватися позначення?

Позначення відкривання вікон на кресленнях досить корисно: воно допомагає розрахувати, в який бік і яким чином буде відкриватися конструкція, продумати, куди можна буде поставити меблі, а де вона буде заважати. Якщо масштаб невеликий, то зазвичай обходяться без цих значень, при масштабі менше 200 до 1 вони можуть застосовуватися, будучи потрібними частіше не будівельникам, а дизайнерам.

Сучасні технології дозволяють домогтися чотирьох способів відкривання, до них відносяться відкидний, поворотний і паралельно-зсувний метод. Залежно від того, який обраний спосіб відкривання для конструкції, буде виведено і позначення на план. Крім цього, для певного типу вікон потрібна певна фурнітура, так як саме від неї залежить, як буде рухатися стулка і які додаткові функції у конструкції в цілому.

Види відкриття вікон

Згідно гост, фурнітура може мати наступні позначення

  • уп — для поворотної.
  • упо-поворотно-відкидний.
  • уо-відкидний.
  • пс-паралельно-зсувний.

Класифікація склопакетів. Які вони бувають? як розібратися в маркуванні склопакета-докладна розшифровка абревіатур розшифровка спо і спд вікна

Фурнітура поворотно-відкидна

Маркування допомагає визначити, яка саме фурнітура підійде і які вона має функції. У різних виробників маркування може відрізнятися, тому потрібно брати до уваги марку, підбираючи товари. Існує фурнітура призначена для захисту вікон і пластикових дверей від злому, вона відрізняється конструкцією і міцністю, має окремі позначення:

Це європейський стандарт din v env 1627, можна ознайомитися з ним більш детально окремо. Залежно від нумерації різниться ступінь надійності фурнітури.

Wk1 не дозволяє віджати стулку руками, але не може протистояти лому. Wk2 має більш досконалі протизламні конструкції, завдяки чому не можна віджати стулку, користуючись ломом або іншими металевими інструментами. Wk3-найвищий ступінь захисту. Вікна з такою фурнітурою практично неможливо відкрити з вуличного боку.

Фурнітура може відрізнятися і по класу в залежності від того, на яку вагу вона розрахована:

  • i клас-витримує масу стулки до 50 кг.
  • ii клас – до 80 кг.
  • iii клас – витримає навантаження до 130 кг. Вона найчастіше застосовується для масивних конструкцій великого розміру.

Маркування вікон на плані може включати не тільки маркування самих вікон, які потрібно встановити, але і те, яка на них повинна бути фурнітура, так як вона ставиться окремо і може докуповуватися за вимогами до конкретного приміщення.

Умовне позначення відкривання вікон

Гост вимагає, щоб вікна, що відкриваються тим чи іншим чином, мали строго певні значення. Це допомагає не тільки вже по малюнку зрозуміти, яка продукція перед вами, але і використовувати позначення для складання технічної документації. Позначення відкривання вікон виглядає так:

  • штрихова лінія позначає, що стулка відкривається всередину.
  • суцільна лінія означає, що стулка відкривається назовні.

Класифікація склопакетів. Які вони бувають? як розібратися в маркуванні склопакета-докладна розшифровка абревіатур розшифровка спо і спд вікна

Різні позначення відкриття вікон на кресленнях

Варто відзначити, що для проектів маркування вікон на кресленнях вельми важлива, так як вона допомагає зорієнтуватися в плануванні, розрахувати, яка розстановка меблів буде найбільш зручною, куди краще направити відкривання дверей. Типові проекти зазвичай передбачають відкривання віконних конструкцій всередину приміщення. Назовні можуть відкриватися тільки ті вікна, які розташовані на першому поверсі, звернені до пожежних сходів або виходять на балкон. Якщо вікно обладнується стулками, фрамугами, кватирками.ю це також повинно відображатися на плані, в тому числі і те, на який бік вони будуть відкриватися.

Знаючи, як читається маркування, ви легко зможете зорієнтуватися в будь-якому плані, крім цього, при покупці пластикового вікна завжди будете точно знати, що за продукція перед вами, якою вона має склопакет і якими технічними характеристиками володіє.

Маркування — це своєрідний зашифрований код, який несе в собі всю інформацію про виріб. Він складається з буків і цифр.

Маркування повинна наноситься на кожен виріб і містити наступну інформацію.

Торговий знак виробника-це, як правило, логотип фірми, яка виготовила склопакет. Наприклад, на фото вище це скло схід.

Розміри виробу (габарити) — це ширина і висота в міліметрах. Це основна інформація її можна зустріти на кожній етикетці.

Тип або якість скла. Позначається буквою м (докладніше внизу сторінки). Цей параметр ні всі люблять позначати. Оскільки в гонитві за економією закуповується не найкраща сировина. Наприклад, на фото вище букви м немає.

Товщина скла і ширина повітряних камер-важливий параметр. Як правило, зустрічається на кожному виріб. На малюнку нижче чітко позначено. Дві камери по 10 мм і три скла по 4 мм. Тут про букву мНе забули.

Вид використовуваного для заповнення газу — важливий параметр. Для споживача має значення аргон в камерах або вуглекислота. А часто там ні те ні інше-звичайний осушене повітря. Виробникам соромно, вони нічого не пишуть на етикетці. Дивимося на фото знизу.

Наявність стекол з енергозберігаючим покриттям в склопакеті-це плюс. Якщо ви замовите такий виріб, вам наклеять або голограму з літерою i. Або такий стікер, як на зображенні нижче. Мовляв, річ стоїть і енергію зберігати буде.

Дата виготовлення-розповість коли був склеєний пакет. Знати це зовсім необов’язково. Якщо тільки для довідки. Шукаємо дату випуску на фото нижче.

На жаль, часто виробники не вказують і половину від належних параметрів. Це пов’язано з відсутністю контролю.

Розшифровка коду склопакета

Як вже було сказано, код на етикетці — це якесь послання виробника. Вміючи прочитати яке можна дізнатися багато нового.

Наприклад, код виду:

1423мм *920мм *42мм

5м1 — 14 ar — 4м1 — 14 ar — 5м1 — i

Код говорить перед нами двокамерний склопакет з трьох листових стекол товщиною 5мм і 4мм марки м1. Відстань між стеклами 14мм заповнене аргоном. Одне зі стекол має низькоемісійне покриття. Розміри: 1423(висота)х920(ширина)х42 (товщина 5мм + 14мм + 4мм + 14мм + 5мм).

Розглянемо код ще докладніше.

Буквене поєднання спо або спд. Спо-означає однокамерний склопакет. Спд-означає двокамерний. Спт-означає трикамерний.

Буква м-говорить про тип скла. М-звичайне листове скло. Цифра за цією буквою вказує на групу якості. Можливі варіанти м8, м7…м1, м0. Чим ближче цифра до нуля, тим краще якість.

Енергозберігаючі покриття позначаються буквами k (тверде покриття) і i (м’яке покриття). S або t — означають, що скло забарвлене. Букви з або esg-скаже про те, що скло загартоване.

Ar (аргон), kr (криптон), sf (гексафторид сірки) — умовні позначення газів, що заповнюють простір між стекол.

Основним елементом склопакета є скло.

Склопакет-це виріб з двох або більше стекол, герметично з’єднаних один з одним за допомогою дистанційної рамки, а так само внутрішнього і зовнішнього герметика, що утворюють замкнуту порожнину, заповнену осушеним повітрям або інертними газами.

Склопакет є найбільш раціональним засобом, що підвищує теплову і звукову ізоляцію приміщення при заповненні їм світлових прорізів вікон і дверей.

Завдяки високим тепло — і звукоізоляційним властивостям склопакети отримали широке застосування в якості важливого будівельного елемента, їх виробництво стало розвиватися ще в 30-і роки. Вирішальну роль зіграв той факт, що сухе повітря є хорошим утеплювачем, його теплопровідність практично в 27 разів нижче, ніж скла. Втрати тепла в склопакеті з двох прозорих стекол розподілені наступним чином: близько 2/3 відбувається за рахунок випромінювання і 1/3 — за допомогою тепловіддачі і конвекції разом узятих.

Доцільність застосування склопакетів в якості заповнення світлових прорізів визначається наявністю герметичної повітряного прошарку, заповненої зневодненим повітрям або інертним газом.

Між стеклами розташовується тонкостінна алюмінієва рамка з перфорацією, заповнена так званим молекулярним ситом, яке поглинає залишкову вологу і захищає скла від запотівання, а також кілька ліній довговічних ущільнень. В якості заповнення може використовуватися не тільки осушене повітря, але і інертний газ аргон це покращує теплозахисні властивості склопакета.

Готовий склопакет по всьому периметру заливається двокомпонентної тіоколовой мастикою, що не дає потрапити всередину ні волозі, ні пилу.

Герметичність склопакета забезпечується двома ущільнювачами( герметиками): перший наноситься в зазор між рамкою і стеклами, гарантуючи їх щільне прилягання один до одного, другим з’єднувальний кант заливається зовні. Для виробництва склопакетів використовуються герметики марки визнаного світового лідера — «»kommerling»».

Завдяки герметичності в повітряний прошарок не потрапляють волога і пил, не погіршується освітленість приміщень.

Склопакет виконує дві основні функції: збереження тепла і звукоізоляція. Для нашої кліматичної зони оптимальні двокамерні склопакети з енергозберігаючим склом (k — скло або i – скло). Для зменшення теплових втрат можна також заповнити простір між стеклами інертними газами або збільшити відстань між стеклами.

Для виготовлення склопакета використовуються скла різної товщини — 4, 5 або 6 (мм).

Склопакети можуть бути однокамерними-система, що складається з двох стекол на фіксованій відстані (звичайний стандарт – 12 і 16 (мм)) і двокамерними – складаються з трьох стекол.

Склопакети мають різну товщину: 24 (мм), 28 (мм), 30 (мм), 32 (мм), 42 (мм). Вираз «»формула однокамерного склопакета в 24 (мм) : 4 — 16 — 4 «»означає, що в»» бутерброд «» з’єднані два скла товщиною 4 (мм) з відстанню між ними в 16 (мм).

Двокамерний склопакет використовують для підвищення теплових характеристик і зниження рівня шуму. Щоб шум гасився найбільш ефективно, відстані між стеклами в одному блоці склопакета повинні бути різними.

У склопакети можуть бути встановлені енергозберігаючі скла-скла зі спеціальним покриттям, які відображають інфрачервоні промені. Склопакети можуть збиратися з безпечних ламінованих стекол із застосуванням захисних плівок; армованих стекол, кольорових або мозаїчних стекол.

У виготовленні склопакетів можуть використовуватися різні види скла-тоноване сонцезахисне, кольорове декоративне, загартоване особливо міцне. Популярними є склопакети пластикового вікна з енергозберігаючими стеклами, що володіють здатністю відображати теплове випромінювання. Низькоемісійні скла мають високий коефіцієнт опору теплопередачі 0,52 м20с / вт і в холодну пору року не дають теплу з квартири йти на вулицю, а влітку, навпаки, не пропускають в житло тепло зовні.

Розрізняють низькоемісійне k-скло з тепловідбиваючим покриттям і скло з м’яким ефективним дорогим покриттям але не дуже міцним. Для захисту його від пошкоджень м’які-скла розміщують покриттям всередину склопакета. Тверде покриття стійке до механічних впливів і значно дешевше м’якого. Однокамерний пакет з k-склом утримує тепло як двокамерний, виконаний зі звичайного скла марки м-1.

Всі наші склопакети відповідають вимогам гост 24866-99 «»склопакети, клеєні будівельного призначення»».

Гарантований термін служби склопакета не менше 15 років.

Позначення склопакетів

  • спо-склопакет однокамерний
  • спд-склопакет двокамерний

Маркування скла склопакета

  • листове (гост 111)- «»м1″», «»м2″», «»м4″», «»м7″»
  • енергозберігаюче з твердим покриттям-«» к «» «»к-glass»»
  • енергозберігаюче з м’яким покриттям — «» і «»»»low e»»

Приклад умовного позначення двокамерного склопакета, що складається з трьох листових стекол товщиною 4 (мм) марки «»м1″», з відстанню між стеклами 12( мм), заповненого повітрям: спд 4м1 — 12 — 4м1 — 12 — 4м1

Технічні характеристики скла і склопакетів

характеристики різних видів скла, товщиною 4 (мм) різних марок марка скла коефіцієнт пропускання світла склом, % коефіцієнт пропускання світла двошаровим склінням, % коефіцієнт пропускання світла тришаровим склінням, % м1 (гост 111-90) 88 81,9 73,4 м4 (гост 111-90) 85 72,7 62,5 найкращий показник 91,5 84,3 78,0 найгірший показник 82,5 68,5 57,1 вимоги до світлопропускання склопакетів загальнобудівельного призначення гост 24866-99 — >=80>=72 вимоги до світлопропускання енергозберігаючих склопакетів гост 24866-99 ->=75>=68

Характеристики різних видів скла марка скла коефіцієнт пропускання світла склом, % коефіцієнт пропускання світла двошаровим склінням, % коефіцієнт пропускання світла тришаровим склінням, % м1 (гост 111-90) 88 81,9 73,4 м4 (гост 111-90) 85 72,7 62,5 найкраще випробуване в іц «скло» 91,5 84,3 78,0 найгірше випробуване в іц «скло» 82,5 68,5 57,1 вимоги до світлопропускання склопакетів загальнобудівельного призначення гост 24866-99 ->=80>=72 вимоги до світлопропускання склопакетів енергозберігаючих гост 24866-99 ->=75>=68

Як видно з цієї таблиці, різниця в коефіцієнтах пропускання світла листових стекол однієї товщини може досягати 9 %, при двошаровому склінні — 16 %, при тришаровому склінні — 21 %. Як вже зазначалося, покриття на склі знижують його коефіцієнт пропускання світла, тому для»утримання» загального коефіцієнта пропускання скла з покриттям в допустимих межах і забезпечення нормативних коефіцієнтів пропускання скління, покриття треба наносити на скла з високим коефіцієнтом пропускання.

характеристики різних видів склопакетів тип склопакета формула склопакета толшина склопакета
(мм) опір тепловіддачі
(м2-с)/вт звукоізоляція
(дб) світло-пропускання
( % ) однокамерний 4 — 12 — 4 20 0,33 25 85 однокамерний 4 — 16 — 4 24 0,35 26 84 однокамерний
(к — скло) 4 — 16 — 4к 24 0,51 27 70 однокамерний
(к — скло + аргон) 4 — 16 — 4к, ar 24 0,53 34 72 однокамерний
(і — скло) 4 — 16-4і 24 0,58 27 74 двокамерний 4 — 8 — 4 — 8 — 4 28 0,49 38 78 двокамерний 4 — 10 — 4 — 10 — 4 32 0,54 38 77 двокамерний
(к-скло) 4 — 10 — 4 — 10 — 4к 32 0,65 39 63 двокамерний
(і-скло) 4 — 10 — 4 — 10 — 4і 32 0,72 39 67 двокамерний 4 — 12 — 4 — 12 — 4 36 0,57 39 76 двокамерний 4 — 12 — 4 — 6 — 4 30 0,47 29 77 двокамерний 6 — 10 — 4 — 6 — 4 30 0,44 33 77 двокамерний
(і — скло) 6 — 14 — 6 — 6 — 4і 36 0,75 38 66

Технічні характеристики різних типів склопакетів тип склопакета формула склопакета товщина склопакета (мм) опір тепловіддачі (м2 — с)/вт звукоізоляція (дб) світло — пропускання (%) однокамерний 4 — 12 — 4 20 0,33 25 85 однокамерний 4 — 16 — 4 24 0,35 26 84 однокамерний (к — скло) 4 — 16 — 4к 24 0,51 27 70 однокамерний (к — скло + аргон) 4 — 16 — 4к, ar 24 0,53 34 72 однокамерний (і — скло) 4 — 16 — 4і 24 0,58 27 74 двокамерний 4 — 8 — 4 — 8 — 4 28 0,49 38 78 двокамерний 4 — 10 — 4 — 10 — 4 32 0,54 38 77 двокамерний (к-скло) 4 — 10 — 4 — 10 — 4к 32 0,65 39 63 двокамерний (і — скло) 4 — 10 — 4 — 10 — 4і 32 0,72 39 67 двокамерний 4 — 12 — 4 — 12 — 4 36 0,57 39 76 двокамерний 4 — 12 — 4 — 6 — 4 30 0,47 29 77 двокамерний 6 — 10 — 4 — 6 — 4 30 0,44 33 77 двокамерний (і-скло) 6 — 14 — 6 — 6 — 4і 36 0,75 38 66

Маркування склопакета несе в собі максимальну кількість інформації, що дозволяє знає покупцеві вибирати найбільш підходящий для своїх умов варіант.

На жаль, не всі виробники маркують склопакет за єдиним стандартом, це вносить деяку плутанину.

Для початку ми розглянемо повний варіант нанесення позначень, а потім розповімо, які варіанти можна зустріти на ринку.

Стандартна формула склопакета

Формула — умовна назва позначення виробу, в якому подаються всі його головні характеристики. Є літерні і цифрові позначення, щоб правильно зрозуміти їх, ми вкажемо вам повну їх розшифровку.

Спочатку є літерні позначення спо або спд, що позначає, скільки камер має вікно:

  • спо (склопакет однокамерний)
  • спд (склопакет двокамерний)
  • ударостійкий-уд
  • енергозберігаючий — е
  • морозостійкий — м
  • сонцезахисний — с
  • шумоізолюючий — ш.

Букви вказуються відразу після позначення кількості камер. Тепер розповімо, яка маркування у стекол.

Класифікація склопакетів. Які вони бувають? як розібратися в маркуванні склопакета-докладна розшифровка абревіатур розшифровка спо і спд вікна

Маркування стекол склопакета

Від особливостей скла також багато в чому залежать експлуатаційні характеристики пластикових вікон. Маркування виконується літерними і цифровими позначеннями, допускається використання латинського алфавіту.

  • м-звичайне скло. Може мати різні марки від м1 до м8. Чим менше цифра, тим вище якість. Для склопакетів застосовується скло найвищої якості м1, за замовчуванням цифра 1 не прописується.
  • емісійні скла. Позначаються латинськими літерами k (низькоемісійне тверде покриття) і i (низькоемісійне м’яке покриття). Деякі виробники замінюють латинські літери на кирилицю к і і.
  • пофарбовані скла — s або т.
  • загартовані скла — з або esg.
  • багатошарові (триплекс). Маркування виглядає 3 (1) 3 — перша і остання цифри вказують товщину стекол, середня в дужках-товщина поліетиленової плівки або клеїть шару.

Ми вам передзвонимо

Як вказується спрощена маркування склопакетів

Товщина скла і ширина дистанційної рамки вказується таким способом: x1–y1–x2–y2–x3 для двокамерного склопакета і x1–y1–x2 для однокамерного склопакета. Де x-товщина кожного скла, y-ширина кожної дистанційної рамки.

Наприклад:

  • 4-14-4 (товщина скла 4 мм, дистанція між ними 14 мм, однокамерний склопакет),
  • 4-16-4 (товщина скла 4 мм, дистанція між ними 16 мм, однокамерний склопакет),
  • 4-16–4i (товщина скла 4 мм, дистанція між ними 16 мм, одне скло має м’яке низькоемісійне покриття, склопакет має одну камеру),
  • 4-10-4-10-4 (всі скла товщиною 4 мм, дистанційні рамки по 10 мм, двокамерний склопакет).

Як бачимо, марки склопакетів позначаються дещо спрощено-немає літерного позначення кількості камер і немає вказівки, що скла звичайні (м). Це найпростіші позначення, але можна зустріти більш «заплутані» маркування, розберемося і з ними.

Класифікація склопакетів. Які вони бувають? як розібратися в маркуванні склопакета-докладна розшифровка абревіатур розшифровка спо і спд вікна

Складні маркування склопакетів

Більш складні склопакети можуть мати більш складні позначення. Наприклад, ви побачили формулу 4-16a–4m1–14ar-4i. Яку інформацію вона несе? дещо ви вже повинні зрозуміти самі, ми вже розібралися, а дещо ще потрібно пояснити. Отже, розшифруємо це позначення.

  • склопакет двокамерний.
  • 4 — зовнішнє скло 4 мм високої якості.
  • 16a-ширина першої дистанційної рамки 16 мм, рамка армована.
  • 4m1-середнє скло звичайне, 4 мм, високої якості.
  • 14ar-ширина другої дистанційної рамки 14 мм, друга камера заповнена інертним газом аргоном.
  • 4i-внутрішнє скло 4 мм з низькоемісійним теплозберігаючим покриттям.

Тепер вам вже стали більш зрозумілими позначення на склопакетах. Але і це ще не фініш, ми ще не розглядали повний варіант маркування.

Розглянемо, як повинна виглядати повна маркування склопакетів.

Повна формула склопакетів

Формули склопакетів — це своєрідні сертифікати їх якості і повинні нести максимум інформації. Як же в ідеалі повинні вони маркуватися? розглянемо на прикладі.

Отже, ви побачили формулу спд уд е 4esg–16a–4m1–14ar–4i.

Це означає, що:

  • перше скло загартоване, товщиною 4 мм
  • друге скло звичайне високої якості
  • третє скло з низькоемісійним покриттям
  • перша камера заповнена повітрям
  • друга інертним газом
  • дистанційна рамка посиленого варіанту (армована)
  • склопакет з двома камерами, ударостійкий, енергозберігаючий

На деяких пакетах вказується загальна товщина конструкції: 28 мм, 32 мм, 40 мм і так далі. Це допомагає покупцеві швидше зорієнтуватися при виборі розміру пластикового профілю.

Наша компанія працює з 9:00 до 22:00, без вихідних

Формула склопакета показує, яка конструкція склопакета. Вона являє собою розшифровку властивостей склопакета і описує характеристики основних матеріалів, використовуваних при виготовленні.

Як читати формулу склопакета?

Формула завжди починається з зовнішнього скла, що виходить на вулицю.
Спочатку вказується товщина застосовуваного скла, далі через дефіс позначається ширина дистанційної рамки, потім вказується товщина внутрішнього скла, через дефіс — знову ширина дистанційної рамки і останнє значення — товщина останнього скла, «дивиться» в інтер’єр.

На прикладі загальної формули це виглядає так:

Перед формулою склопакета зазвичай може стояти позначення числа камер склопакета:
Спо — однокамерні склопакети, спд — двокамерні склопакети

Позначення у формулі склопакета:

4м1 — для виготовлення якісних склопакетів основним матеріалом є прозоре скло марки м1, товщиною 4 мм. Застосування скла меншої товщини для віконних склопакетів не рекомендовано гостом. Марка якості м1-гарантія того, що у вікні буде найменша кількість оптичних спотворень, бульбашок та інших дефектів.

Позначення інформують про застосування спеціального скла:

І — низькоемісійне, енергозберігаюче скло з твердим напиленням частинок оксиду срібла. Можна зустріти і інші позначення цього скла: pilkington optitherm s1 і s3, climagard n, clgun, top-n, top-n+, i-скло, і-скло.

Mf-мультифункціональне скло з теплозберігаючими і сонцезахисними властивостями. Можна зустріти і інші позначення цього скла: suncool, sc70 / 40, climagard solar, gusolar, stopreyneo, strneo.

Spgu-позначення скла з універсальними властивостями. Розроблено фахівцями концерну sp glass.

3.3.1 або 4.4.1-багатошарове скло триплекс із застосуванням скла товщиною 3 мм (або 4 мм) і спеціальної пвб плівки товщиною 1 мм, яке використовується в ударостійких склопакетах. Також допустимі позначення: stratobelClear 3.3.1 (4.4.1) і optilam clear 3.3.1 (4.4.1).

Зак (або з) — загартоване скло, застосовується при виготовленні склопакетів з підвищеною безпекою.

A (або activ clear) — самоочисне скло, застосування якого в склопакеті дозволяє мити вікна значно рідше звичайних.

Примітка: деякі скла можуть одночасно бути наділені декількома функціями. В такому випадку формула скла буде включати в себе відразу кілька позначень спеціального скла.
Наприклад, 4.4.1 climaguardn-прозоре багатошарове скло з енергозберігаючими функціями.

Позначення заповнення камери склопакета:

Ar (або а) — позначає наявність в камері склопакета газу аргон.

Спеціальне позначення дистанційної рамки в склопакеті:

Тр — позначення дистанційної теплої рамки (термо розриву), яка застосовується у виробництві всієї серії продукції теплопакет stis.

S-позначення дистанційної теплої пкм рамки, розробленої інженерами компанії stis спеціально для продукту теплопакет 2.0.

Для прикладу, формула з теплою дистанційною рамкою виглядає так:
(20) 4mf-12tp+ar-4m1, яка розшифровується як прозорий однокамерний склопакет загальною худиною 20 мм, із застосуванням теплої дистанційної рамки (шириною 12 мм), мультифункціональним склом (товщиною 4 мм) із заповненням камери склопакети газом аргон.

Звичайна алюмінієва рамка у формулі склопакета ніяк не позначається додатково. Мається на увазі за замовчуванням у формулі склопакета при вказівці використовуваної ширини, яка може варіюватися від 6 мм до 30 мм.

Позначення декоративних і кольорових стекол:

Satmat —матове скло, отримане методом хімічної обробки поверхні.

Кольорове скло ділиться на два основних:

  • тоноване в масі, яке забарвлене в певний колір;
    Позначається: planibel grey (де grey означає колір тонованого в масі скла).
  • рефлективне скло, яке являє собою скло з дзеркальним ефектом.
    Позначається: stopsol classic bronze (де bronze означає колір рефлективного скла).

Палітра кольорів стекол, що застосовуються для виготовлення кольорових склопакетів stis, широка і різноманітна. Тому назв квітів безліч (bronze, grey, gren, evergren, arctic blue, phoenix bronze, super silver dark blue та інші).

Детальніше ознайомитися з кольорами скла можна на сторінці «кольорове скло stis color» . Зверніть увагу, що кольори стекол, представлені на сайті, можуть в реальності трохи відрізнятися від реального відтінку. Тому перед замовленням склопакета з кольоровим склом вибирайте його за реальними зразками скла.

Приклади і розшифровка деяких формул склопакетів і теплопакетів stis.

Потреби замовника можуть бути самими непередбачувані, тому різні комбінації формул склопакетів з різного типу скла, його властивостей, кольору, ширини, а так само типу і розміру дистанційної рамки, кількості камер і тд може бути незліченна кількість.

Для прикладу ми покажемо лише кілька найбільш популярних формул склопакетів і їх розшифровку:

Спо (18) 4і-10-4м1: однокамерний склопакет шириною 18 мм із застосуванням звичайної алюмінієвої дистанційної рамки 10 мм з одним прозорим енергозберігаючим склом 4 мм і одним прозорим склом товщиною 4мм марки м1.
Характеризується як обіцяний склопакет.

Спд (36) 4mf-12аг-4м1-12аг-4m1: двокамерний склопакет шириною 36 мм із застосуванням одного прозорого мультифункціонального скла товщиною 4мм, двома прозорими стеклами товщиною 4мм марки м1, алюмінієвої дистанційної рамки шириною 12 мм із заповненням в двох камерах склопакета газом аргон.
Характеризується як склопакет з підвищеними сонцезахисними і теплозберігаючими функціями.

Спд (36) 6зак-10-4м1-12-4м1 : двокамерний склопакет шириною 36 мм із застосуванням одного прозорого загартованого скла товщиною 6 мм, двома прозорими стеклами товщиною 4мм марки м1 і двома алюмінієвими рамками шириною 10 і 12 мм.
Характеризується як склопакет з додатковими властивостями безпеки.

Спо (24) 4мf-16тр + ar-4м1: однокамерний теплопакет stis із застосуванням одного прозорого мультифункціонального скла товщиною 4мм, теплої рамки шириною 16мм, заповненням камери газом аргон і одного прозорого скла марки м1 товщиною 4мм.
Характеризується як вищий клас склопакетів нового покоління з функціями підвищеного теплозбереження, сонцезахисту та енергоефективності.

Спд (36) 4amf-12tp+ar-4m1-12tp+ar-4m1: двокамерний теплопакет stis із застосуванням одного прозорого мультифункціонального самоочищається скла товщиною 4мм, двома дистанційними теплими рамками шириною 12мм, двома прозорими стеклами товщиною 4мм марки м1 і заповненням камери між стеклами газом аргон.
Характеризується як вищий клас склопакетів нового покоління з функціями підвищеного теплозбереження і сонцезахисту, а також з властивостями самоочищення.

Нанесення формули склопакета.

Інформація про склопакет, в тому числі його формула, вказується на етикетці склопакета, що є невід’ємною вимогою госту з виробництва склопакетів. А також компанія stis дублює інформацію про формулу склопакета шляхом нанесення друку формули на видиму частину дистанційної рамки всередині склопакета.

Крім цього, вся продукція компанії stis володіє відмінною маркуванням, яка гарантує оригінальну високу якість виробника.