Планування туалету та ванної в приватному будинку. Дизайн ванних кімнат суміщених з туалетом: останні тенденції

74

Планування туалету та ванної в приватному будинку. Дизайн ванних кімнат суміщених з туалетом: останні тенденції

  • правильне планування і розробка дизайну маленької ванної кімнати і туалету або просторих приміщень вимагає врахувати такі фактори:
  • площа: найбільш поширений варіант-приміщення до 5 кв.м, просторі санвузли від 6 кв. М. І більше дають простір для креативу.
  • стиль: знаходиться в повному взаємозв’язку з першим фактором. Класичну стилістику можна повноцінно відтворити в приміщенні, площею 8 — 9 кв. М. Сучасні стилі мінімалізм, конструктивізм, хай-тек, модерн – більш демократичні, спираються на практичність і функціональність приміщення, а не на естетичний компонент.

У моді лаконічні на вигляд прості інтер’єри в стилі мінімалізму і урбанізму.

  • функціональні особливості приміщення: в санвузлі волого, часті перепади температури, що вимагає правильного вибору оздоблювальних матеріалів і меблів.

У сучасних інтер’єрах особливо маленьких ванних кімнат широко використовується функціональні меблі з прихованими шафками і нішами, в які зручно ховати всякі побутові дрібниці.

  • модні тенденції: інтер’єр невеликої ванної кімнати або просторого приміщення оформлений в актуальних кольорах підкреслить почуття стилю і смак творця проекту інтер’єру. Актуальні кольори найближчого року-темний зелений, колір глини, нейтральні тони – пісочний, бежевий, нюдовий рожевий.

Оформлення приміщення за допомогою комбінації декількох відтінків дає можливість зонувати простір.

Сучасний інтер’єр ванної передбачає використання натуральних матеріалів, а іменний велика кількість бетонних, кам’яних і дерев’яних елементів в дизайні приміщення.

Як вибрати колірне рішення?

Варіант № 1 . Контрасти-основа сучасного інтер’єру: поєднання червоного і чорного, білого і чорного, яскравих тонів з нейтральними стало базою в дизайні ванної кімнати в стилі мінімалізм, хай-тек, арт-деко. Контрастне поєднання виконує декоративну функцію.

В тренді стильні чорно-білі інтер’єри ванних кімнат.

Варіант № 2 . Монотонність і нейтральні кольори. Дизайн ванної та санвузла з використанням одного кольору (бежевий, білий, коричневий) – нейтральний з точки зору моди.

Приклад оформлення ванної в нейтральних тонах.

Варіант № 3 . Зонування квітами. Контрасти використовуються не тільки в декоративних цілях, але і для виділення функціональних зон в приміщенні. Цей варіант найбільш актуальний в розробці дизайну великих суміщених санвузлах.

Модні нотки в дизайні інтер’єру

  • обмежена кількість кольорів: сучасні дизайнери не рекомендую використання більше 3 різних відтінків.
  • акценти у вигляді геометричних візерунків.

Стильна геометрія в інтер’єрі ванної.

  • крайнощі у вигляді оформлення інтер’єру в виключно темних або світлих тонах.
  • створення стильних акцентів за допомогою незвичайних аксесуарів.
  • у великому приміщенні рекомендується поставити рослину.

Додати природну нотку в оформлення ванної кімнати можна за допомогою невеликих кашпо з квітами.

  • практична вбудовані меблі.
  • вимога модна і практична – установка душової кабіни, замість ванної: це економить простір в невеликій ванній кімнаті.

Щоб максимально використати простір, встановіть у ванній стильну душову кабіну без піддону.

  • великі дзеркала і активне використання скляних деталей інтер’єру.

Візуально збільшити простір невеликій ванній допоможе дзеркало на всю ширину стіни.

  • використання деталей з натурального дерева і каменю. В тренді стильні кам’яні або дерев’яні умивальники, аксесуари.
  • протягом тривалого часу з моди не виходить текстура натурального мармуру. Популярна обробка панелями під дерево.

Модна тенденція в оформленні інтер’єрів ванної-обробка мармуром.

  • зонування світлом-практичне і стильне рішення в приміщенні площею від 5 кв.м і більше. Дизайнери використовують точкові світильники, вбудовані стельові освітлювальні прилади. Важливо підкреслити за допомогою освітлення дзеркало і туалетний столик.

Планування туалету та ванної в приватному будинку окремо. Планування санвузла в приватному будинку: особливості

Власник приватного будинку може вибирати, скільки санвузлів у нього буде, і якої площі і призначення; він може передбачити вікно у ванній кімнаті, може помістити її в мансарду. Але і ця свобода обмежується здоровим глуздом і рядом діючих норм і правил: все повинно бути ергономічно, зручно, безпечно. Зупинимося на найважливіших моментах.

Скільки санвузлів має бути в будинку і як їх розмістити, залежить від площі, кількості мешканців і передбачуваних гостей.

У двоповерховому будинку санвузол розміщують над санвузлом — так можна заощадити на комунікаціях.

Влаштовувати санвузол над житловим приміщенням не можна.

Не рекомендується ставити в санвузол пральну машину, краще запланувати для неї інше приміщення.

Планування туалету і ванної в приватному будинку з газовим котлом в одному місці, але окремо. Ідеальний санвузол. Три помилки, які допускають при будівництві приватного будинку

Так вийшло, що мої замовники, це люди, які будують приватні будинки. Я в них монтую систему опалення. Дуже часто я бачу помилки, пов’язані з ванною кімнатою.

Ці помилки допускають не тільки замовники, а й проектувальники, архітектори, які проектують будинок. У підсумку виходить незручна, і непрактична ванна кімната. З якимись помилками замовнику вдається змиритися, з якимись ні.

у цій статті я поясню, яка ванна кімната повинна бути в приватному будинку, на мою думку.

Перша помилка-недостатній розмір ванної кімнати. Я вважаю, що оптимальна площа від 6 до 10 м2. Люди будують санвузли, як у квартирі.

У приміщення площею три квадрати засовують ванну, унітаз, раковину, пралку. У підсумку в такій тісноті ні повернутися, ні розвернутися.

Санвузол в приватному будинку. Картинку висмикнув з проекту олександра кузнєцова

При цьому в цьому ж будинку великі коридори, від яких немає ніякого толку. Краще зробити коридор поменше, а санвузол побільше.

Пам’ятайте, що ванна кімната повинна бути перш за все кімнатою.

Друга помилка — маленьке вікно, або його відсутність. Іноді я бачу реально абсурдні речі. Віконний отвір роблять такий маленький, що після того, як в нього ставлять віконний блок, який відкривається, розмір скла в ньому 10 на 10 см.

Я противник таких вікон в санвузлах

Якщо ви живете в приватному будинку, поставте в санвузол нормальне, повноцінне вікно.

Маючи таке вікно, можна швидко провітрити санвузол при необхідності. У ванну потрапляє денне світло, що дуже комфортно. Якщо з вікна хороший вигляд, то можна лежати у ванній, і милуватися цим видом.

Ніякого виду з вікна немає, але денне світло в санвузлі те, що треба

Кілька разів я бачив рішення, яке мені сподобалося. Зовні будинку, над вікном вішають ліхтар, всередині ванної кімнати ставлять вимикач цього ліхтаря. Йдеш в темний час доби у ванну, вмикаєш світло на вулиці.

У санвузлі від вуличного ліхтаря виходить м’яке і розсіяне світло, і можна приймаючи ванну, або сидячи на горщику спостерігати, наприклад, як падає сніг на вулиці.

Встановлюючи вікно в санвузол, не забудьте його затонувати.

Третя помилка-відсутність вентиляції. У санвузлі обов’язково потрібно робити вентиляцію. Цей момент багато хто упускає. Добре ще коли у санвузла одна стіна вулична, можна пробурити стіну і зробити вентиляцію.

Я часто бачу, що санвузол роблять всередині будинку, вуличних стін у нього немає, ремонт зробили, а вентиляцію забули. Потім постійно в цьому санвузлі відкриті двері. Але запахи і волога все одно там присутні.

Підходьте до будівництва з розумом, і буде вам щастя.