Як спланувати квартиру площею 30 метрів: приклад з парижа

33

Рецепт ідеальної однушки площею 30 метрів нескладний: простота скандинавського стилю, французька винахідливість і розумний мінімалізм. Розбираємо всі ці складові на прикладі квартири для молодої пари в парижі

Стан, в якому молодій сімейній парі з парижа дісталося нове житло, її зовсім не задовольняло: і без того маленька квартира площею 30 метрів була розділена на чотири крихітних приміщення, непридатних для комфортного життя. Щоб виправити незручне планування, зробити квартиру більш функціональною, а інтер’єр сучасним, молоді люди звернулися за допомогою до архітектора рішару гібо ( richard guilbault ).

За формою квартира нагадувала не зовсім рівний квадрат зі сторонами 5 і 6 метрів, тому було вирішено близько половини площі віддати під громадську зону, а приватні приміщення — санвузол і спальню — відокремити від неї легкої розсувними дверима. Для зони кухні-вітальні вибрали максимально освітлену частину квартири з двома вікнами.

Подорож по квартирі починається з невеликого коридору, що огинає спальню і кухню і перетікає в громадську зону. Тут дизайнер вирішив розмістити основну систему зберігання-великий вбудований шафа на всю стіну, від входу до кінця вітальні. У ньому не тільки знайшлося місце для всіляких дрібниць, але і сховалися холодильник, технічний відсік, невеликий гардероб, винна шафа і навіть телевізор!

Незважаючи на те що шафа вбудований, він не являє собою єдину лінію: в зоні вітальні глибина відсіків більше на 40 см, оскільки вони призначені для зберігання більших предметів. Для фасадів вибрали два кольори: світлу березу і білий, які відмінно гармонують між собою і не перевантажують інтер’єр. Для того щоб не порушувати єдність поверхні, традиційні ручки замінили на невеликі круглі отвори.

Завдяки минималистичной обстановці, світлій палітрі і виходять на південь вікнам простір громадської зони виглядає не тільки просторим, але і затишним навіть при невеликій кількості декору. Компактна обідня група зонована трьома збудованими в ряд світильниками з алюмінію і досить мобільна: якщо знадобиться звільнити простір, невеликий стіл і стільці барного типу нескладно відсунути.

Основна ідея цього інтер’єру-максимальна практичність при мінімальній помітності. Ось і радіатор, що замінює батареї центрального опалення, яких в квартирі немає, дизайнер розмістив не в звичному місці, а на стіні між вікнами.

Прилад нагадує швидше постер або елемент обробки, абсолютно не кидаючись в очі, при цьому він дуже функціональний: його можна програмувати в залежності від потреб господарів, і на максимумі він здатний рівномірно обігрівати всю квартиру.

Найскладніша робота належала з ванною кімнатою: на площі всього 2,3 метра потрібно було якимось дивом розмістити все необхідне. Положення врятувала виконана на замовлення малогабаритна меблі і душова кабіна.

Щоб зробити санвузол більш світлим і просторим (єдине невелике віконце виходило не на вулицю, а в вітальню), дизайнер використовував в обробці вже знайоме поєднання світлого дерева і білого кольору, а також цементну плитку з невеликим і неконтрастним геометричним візерунком на підлозі.